DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. janvārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

ECOFIN sanāksmē Horvātijas prezidentūra prezentēs darba programmu pirmajam pusgadam

No 20. līdz 21. janvārim Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Eirogrupas laikā paredzēts uzklausīt Starptautiskā Valūtas fonda IV panta vidusposma izvērtēšanas misijas vizītes galvenos secinājumus un izskatīt atjaunoto Budžeta plāna projektu Portugālei. Paredzēta arī Eiropas Komisijas prezentācija par ES Padomes rekomendāciju projektu par ekonomikas politiku eirozonā. Paplašinātās Eirogrupas laikā ir plānots informēt par panākto progresu un virzību attiecībā uz decembra Eirosamitā pārrunāto par Ekonomikas un monetārās savienības (EMU) padziļināšanu.

ECOFIN sanāksmes laikā Horvātijas prezidentūra informēs par darba programmu 2020. gada pirmajam pusgadam. Horvātijas prezidentūras galvenās vispārīgās prioritātes ir Eiropa, kas attīstās (ES un tās dalībvalstu līdzsvarota, ilgtspējīga attīstība), Eiropa, kas savienojas (tīklota, uz sadarbību vērsta ekonomika), Eiropa, kas aizsargā (drošāka ES un tās pilsoņi), kā arī Ietekmīga Eiropa (ES kā pasaules līderis un spēcīgs partneris kaimiņiem). Plānots turpināt EMU un Banku savienības stiprināšanu. Tāpat turpināsies darbs pie budžeta jautājumiem, koncentrējoties uz 2021. gada ES budžeta vadlīnijām, kā arī, ņemot vērā globalizācijas, klimata pārmaiņu un digitālās ekonomikas izaicinājumus, nodokļu, muitas un citiem aktuāliem nozares jautājumiem.

Eiropas Komisijas pārstāvji ECOFIN dalībniekiem prezentēs Eiropas Zaļo kursu saistībā ar  ekonomikas un finanšu aspektiem. Paziņojuma par Eiropas Zaļo kursu mērķis ir informēt iedzīvotājus par ES stratēģiju, lai risinātu ar klimatu un vidi saistītās problēmas. Tās mērķis ir pārveidot ES par taisnīgu un pārticīgu sabiedrību ar mūsdienīgu, resursefektīvu un konkurētspējīgu ekonomiku, kurā siltumnīcefekta gāzu neto emisijas 2050. gadā samazinātos līdz nullei un ekonomiskā izaugsme būtu atsaistīta no resursu patēriņa.

Noslēgumā paredzēta arī viedokļu apmaiņa par 2020. gada Eiropas semestri un izaicinājumiem digitālo nodokļu jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU