DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. janvārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
2
2

Notikušas izmaiņas pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldībā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 2020. gada 1. janvāra stājās spēkā grozījumi “Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā”, kurā noteiktas jaunas prasības pašvaldību kapitālsabiedrību kapitāla daļu pārvaldībā, līdz ar to pārmaiņas notiks arī Rēzeknes pašvaldībā.

Viens no grozījumu mērķiem ir nodalīt politisko lēmumu pieņemšanu no kapitālsabiedrības operacionālās darbības, līdz ar to, sākot ar 2020. gada 1. janvāri, par kapitāla daļu turētāja pārstāvi visās pašvaldības dibinātajās kapitālsabiedrībās kļuva pašvaldības izpilddirektors. Likums paredz, ka izpilddirektors ar rīkojumu var uzticēt kapitāla daļu pārvaldīšanu citai sev pakļautai struktūrvienībai, kā arī kapitāla daļu turētāja pārstāvja  lēmuma pieņemšanas tiesības nodot attiecīgas struktūrvienības vadītājam.

Ar  2020.gada 2.janvāri  Rēzeknes pašvaldības kapitāla daļu pārvaldīšanu un   kapitāldaļu turētāja pārstāvja lēmuma pieņemšanas tiesības  realizēs  gan Domes izpilddirektors, gan pārvalžu vadītāji:

  • AS “Rēzeknes Siltumtīkli”, SIA “Rēzeknes Namsaimnieks”, SIA “Rēzeknes Ūdens un SIA “ALAAS” – Izpilddirektors Raimonds Olehno
  • SIA “Rēzeknes Slimnīca” – Attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs
  • SIA “Rēzeknes Satiksme” Pilsētas saimniecības pārvaldes vadītājs Voldemārs Platacis
  • SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne” – Sporta pārvaldes vadītājs Aleksejs Grehovs
  • SIA “Austrumlatvijas Koncertzāle” – Rēzeknes kultūras un tūrisma centra direktora p.i. Kristīne Kokareviča
  • SIA “Rehabilitācijas centrs “Rāzna”” – Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns.

Grozījumu mērķis ir tuvināt pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldības praksi OECD vadlīnijām par valsts kapitālsabiedrību korporatīvo pārvaldību.  No 2020. gada 1. marta Pārresoru koordinācijas centrs pārraudzīs, kā pašvaldības un lielās pašvaldību kapitālsabiedrības nodrošina informācijas atklāšanu par kapitālsabiedrībām.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU