DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ministrijas pārstāvji tiksies ar Mālpils novada iedzīvotājiem

Trešdien, 18.decembrī, plkst. 17.00 Mālpilī, Mālpils kultūras centrā, norisināsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieka pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madara Lasmaņa tikšanās ar iedzīvotājiem, lai diskutētu par administratīvi teritoriālo reformu.

Tikšanās laikā ministrijas pārstāvji klātesošos informēs par pašvaldību reformas mērķiem un sagaidāmajiem sabiedrības ieguvumiem, kā arī diskusijas daļā uzklausīs iedzīvotāju viedokli un atbildēs uz jautājumiem par saistībā ar reformas norisi, pieejamajiem pakalpojumiem un jaunveidojamā novada teritorijas attīstības perspektīvām.

Administratīvi teritoriālā reforma paredz izveidot apvienoto Siguldas novadu, tajā apvienojot Mālpils, Inčukalna, Krimuldas un Siguldas novadus. Piedāvātajā 39 pašvaldību modelī jaunveidojamais Siguldas novads pēc platības būtu 29.lielākais valstī (1030 km2). Savukārt pēc iedzīvotāju skaita ar vairāk nekā 30 tūkst. iedzīvotāju novads atbilstu vidējam novadam valstī, ieņemot 19.vietu. Vērtējot pēc ekonomiskās izaugsmes, apvienotais Siguldas novads izveidotos ļoti spēcīgs, pievienotās vērtības apjomam sasniedzot 126,5 milj. EUR, bet, rēķinot pievienoto vērtību uz 1 iedzīvotāju – 3,8 tūkst. EUR.

Diskusiju būs iespējams vērot arī tiešraidē sociālo tīklu vietnē Facebook VARAMLatvija un Latvijas Avīze profilos, kā arī VARAM mājaslapā būs pieejams video ieraksts pēc tikšanās.

Informācijai par turpmākajām ministra un ministrijas pārstāvju vizītēm reģionos aicinām sekot līdzi ministrijas mājaslapas sadaļā “Administratīvi teritoriālā reforma”. Iedzīvotājiem ir iespēja savus jautājumus un viedokli izteikt arī ikdienā, gan zvanot uz reformas zvanu centru pa tālruni 68 806 999, gan elektroniski, rakstot uz e-pastu reforma@varam.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU