DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. decembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs tiksies ar Jaunsardzes centra darbiniekiem

Rīt, 12. decembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Jaunsardzes centra gada noslēguma sanāksmi Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, lai pārrunātu šogad paveikto Jaunsardzes kustības attīstībā un valsts aizsardzības mācības ieviešanā.

Piedaloties sanāksmē, A. Pabriks arī apbalvos vairākus Jaunsardzes centra pārstāvjus par pašaizliedzību darba pienākumu izpildē un ieguldījumu jauniešu patriotiskajā audzināšanā.

Papildus Jaunsardzes kustības darbības nodrošināšanai jaunsargu instruktori arī pasniedz valsts aizsardzības mācību Latvijas vidusskolās, kuras piedalās šī mācību priekšmeta pilotprojektā.

Ja 2018. gadā valsts aizsardzības mācības pilotprojekts tika īstenots 13 Latvijas skolās, tad šogad šo mācību priekšmetu piedāvā jau 54 skolas un apgūst ap 1000 skolēnu.

Šī gada jūnijā poligonā “Lāčusils” Jaunsardzes centrs arī organizēja pirmo vasaras nometni skolēniem no visas Latvijas, kuri skolā apgūst valsts aizsardzības mācību. Nometnē skolēniem bija iespēja uzlabot un nostiprināt praktiskās iemaņas, piemēram, orientēšanās un izdzīvošanas prasmes dabā.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas.

Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.

Jaunsardze ir brīvprātīga kustība, kuras dalībnieki ir bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 21 gadam. Kustības mērķis ir izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā, organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, pilsonisko un patriotisko audzināšanu, sniegt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas dzīvē, darbā un militārajā dienestā. Jaunsargu apmācība notiek visā Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU