DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: Polija ir nozīmīgs Latvijas sadarbības partneris

FOTO: VK

6. decembrī, notika Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un Polijas premjerministra Mateuša Moravecka (Mateusz Morawiecki) tikšanās, kuras laikā tika pārrunātas abu valstu divpusējās attiecības, ekonomiskā sadarbība, kā arī reģionālā sadarbība drošības jomā un infrastruktūras projektu īstenošanā.

Ministru prezidents uzsvēra abu valstu labās divpusējās attiecības, jo tās ir līdzīgi domājošas un cieši sadarbības partneri Eiropas Savienībā un NATO.  K. Kariņš augstu novērtēja Polijas ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, ņemot vērā, ka NATO kaujas grupā Latvijā dienē Polijas karavīri.

Tikšanās gaitā tika pārrunātas arī ekonomiskās attiecības. Polija ir nozīmīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris un Latvija ir atvērta vēl plašākai sadarbībai.

K. Kariņš uzsvēra, ka Polijas atbalsts un aktīva līdzdalība ir būtisks nosacījums dzelzceļa infrastruktūras projekta “Rail Baltica” sekmīgai īstenošanai. Tāpat abu valstu premjeri pārrunāja Via Baltica digitālā (5G) koridora attīstības iespējas un sadarbību digitālo tehnoloģiju plašākā izmantošanā.

K. Kariņš un M. Moraveckis pārrunāja arī sadarbību enerģētikas jomā, ņemot vērā Polijas nozīmīgo lomu gan Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas procesā ar ES, gan reģionālā gāzes tirgus izveidē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU