DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Par dūmu detektoriem konsultēti 480 iedzīvotāji

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pirmdien, 2.decembrī, no plkst. 14.30 līdz plkst. 18.30 ikviens iedzīvotājs, kuram bija jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, tika aicināts doties uz jebkuru no 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un saņemt konsultāciju.

Iespēju uzzināt neskaidro par ugunsdrošību savā mājoklī izmantoja 480 Latvijas iedzīvotāji – vislielākā interese tika novērota Latgalē (171), Zemgalē (165), Vidzemē (74), Kurzemē (45) un Rīgā (25). Pilsētu vidū visaktīvākie bija Daugavpils (96) un Jelgavas (76) iedzīvotāji.

Lielākā daļa no apmeklētājiem uz konsultāciju bija ieradušies ar savu iegādāto dūmu detektoru un gribēja pārliecināties, ka tas atbilst ugunsdrošības noteikumos iekļautajām prasībām – tam ir CE marķējums, atbilstība Eiropas standartam EN 14604, kā arī instrukcija latviešu valodā. Cilvēkus interesēja arī praktiskas lietas – kā ierīci piestiprināt pie griestiem un kā ievietot bateriju dūmu detektorā.

Jautājumi tika uzdoti arī par dūmu detektoru dažādajām cenām, kā arī vietām, kur tos var iegādāties. VUGD nodarbinātie skaidroja, ka dūmu detektorus var iegādāties jebkurā elektropreču, saimniecības preču vai pārtikas preču veikalā, kā arī specializētajos ugunsdrošības aprīkojuma veikalos. Vienkāršāko modeļu cenas ir aptuveni 5 līdz 10 eiro, taču piedāvājums ir ļoti plašs.

Iedzīvotāji izmantoja iespēju noskaidrot, kurā vietā mājoklī vispareizāk uzstādīt dūmu detektoru. VUGD skaidroja, ka Ugunsdrošības noteikumu prasības nosaka, ka dzīvoklī jābūt vismaz vienam dūmu detektoram, bet privātmājā detektoram jābūt katrā stāvā, taču ugunsdzēsēji glābēji rekomendē tos uzstādīt katrā telpā, kurā guļ un visvairāk uzturas mājinieki. Dūmu detektoru nav ieteicams uzstādīt vannas istabā, tualetē, kā arī virtuvē, jo tas var iedarboties arī no tvaikiem.

Papildus iedzīvotāji arī uzdeva jautājumus par citām ugunsdrošības prasībām, kuras jāievēro mājokļos. Piemēram, elektroinstalācijas izolācijas pretestības mērījumu veikšanu, prasību no 2020.gada 1.janvāra privātmājas nodrošināt ar ugunsdzēsības aparātiem, apkures ierīču tīrīšanu u.c.

Konsultāciju diena norisinājās tieši 30 dienas pirms stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas nosaka, ka visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju – ja vēl ir palikušas neskaidrības, nākt ciemos un jautāt, jo mūsu kopējais mērķis ir dzīvot drošākā vidē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI