DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Seminārā Saeimā pārrunā atjaunojamo energoresursu perspektīvu Latvijā

Otrdien, 3.decembrī, Saeimā norisinājās seminārs “Tīras enerģijas pakete un nacionālie enerģētikas un klimata plāni – atjaunojamo energoresursu perspektīva Latvijā”. Tajā tika runāts par Atjaunojamo energoresursu direktīvu un nacionālo atjaunojamo energoresursu politiku, īpašu uzmanību veltot jautājumam par atjaunojamo energoresursu potenciālu Latvijā. 

Semināru rīkoja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija sadarbībā ar Eiropas Atjaunojamo enerģijas avotu forumu EUFORES. Semināru atklāja Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs, savukārt sesijas vadīja EUFORES ģenerālsekretārs Jans Geiss (Jan Geiss). 

Viens no semināra jautājumiem bija Latvijas pašreizējā situācija atjaunojamo energoresursu jomā un nacionālajos enerģētikas un klimata plānos paredzētie risinājumi. Šīs sesijas mērķis bija iepazīstināt ar esošajiem apstākļiem Latvijā, lai pārrunātu turpmāko politikas veidošanu atjaunojamo energoresursu sistēmas jomā. 

Tāpat dalībnieki diskutēja par jauno enerģētikas sistēmu un enerģētikas tirgus tendencēm Latvijā. Jomas pārstāvji iepazīstināja ar nozares inovācijām, potenciālajiem biznesa modeļiem, kurus iespējams pielāgot Latvijas enerģētikas sistēmai. Sesijā pārrunāja saules enerģijas izmantošanas un ieviešanas potenciālu Latvijā un vēja enerģijas attīstību nākamajā desmitgadē, kā arī bioenerģētikas ieguves un izmantošanas potenciālu Baltijas reģionā. 

Seminārā notika arī ekspertu diskusija par jautājumiem, kas skar enerģētikas pārejas veidošanu un finansēšanu Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU