DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

S.Ģirģens: jāņem vērā katras dalībvalsts specifiskos un ģeopolitiskos apstākļus

FOTO: Iekšlietu ministrija

Pirmdien, 2. decembrī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalījās Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē Briselē, kur diskutēja par ES migrācijas un patvēruma politikas nākotni un ES iekšējās drošības nākotni.

Padomes sanāksmē migrācijas politikas kontekstā iekšlietu ministrs S.Ģirģens uzsvēra nepieciešamību ES dalībvalstīm ņemt vērā katras dalībvalsts specifiskos un ģeopolitiskos apstākļus, nevis automātiski lemt par solidaritāti patvēruma meklētāju pārdalei starp ES dalībvalstīm vai attīstīt domu par kompensāciju vai sodu sistēmas ieviešanu.

S.Ģirģens akcentēja faktu, ka Latvijas iedzīvotāju skaits konstanti samazinās. Pašreiz Latvijas iedzīvotāju skaits nepārsniedz 1,9 miljonus iedzīvotāju un darbspējīga vecuma iedzīvotāju īpatsvars ir salīdzinoši neliels.

Pie minētajiem objektīvajiem apstākļiem Latvija nodrošina ES ārējās robežas kontroli ar Krieviju un Baltkrieviju. Mums ir pietiekami daudz izaicinājumu uz austrumu robežas ar Krieviju. Latvija savu ieguldījumu ES drošības stiprināšanā sniedz ar profesionāliem migrācijas jomas ekspertiem ar praktisku darbu migrantu “karstajos punktos”. Latvija var lepoties un dod savu ieguldījumu ES drošības stiprināšanā ar pasaules līmeņa Valsts policijas un Valsts robežsardzes specvienībām, kuras ikdienā piedalās Frontex operācijās Vidusjūrā.

Iekšlietu ministrs arī uzsvēra nepieciešamību ņemt vērā katras dalībvalsts ieguldījumu ES migrācijas un patvēruma meklētāju sistēmas stiprināšanā, ārējo robežu pārvaldībā, īpašu uzmanību veltot stratēģiskai sadarbībai ar trešajām valstīm un nelegālo migrantu atgriešanai uz izcelsmes valstīm (efektīva atgriešanas politika).

Attiecībā uz ES iekšējās drošības nākotni, Latvija uzskata, ka iekšējo drošību arvien vairāk turpinās ietekmēt straujā tehnoloģiju attīstība un ar to saistītie izaicinājumi, tādēļ būtiski ir attīstīt pārdomātu un koordinētu rīcību gan nacionālā, gan arī ES līmenī, lai piedāvātie risinājumi būtu praktiski un sabalansēti starp iesaistītajām pusēm. Tāpat šajā kontekstā prioritāra ir jauno Sadarbspējas regulu efektīva un pilnvērtīga ieviešana, kas ir būtisks nosacījums, lai kompetentās iestādes varētu maksimāli ātri un kvalitatīvi iegūt nepieciešamo informāciju savu funkciju īstenošanai. Ievērojot, ka Sadarbspējas regulu īstenošana ir noteikta par ES politisko prioritāti, ministriem padomes sanāksmē tiks sniegta aktuālākā informācija par to īstenošanas gaitu

Papildus minētajam, ministri diskutēja arī par Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (FRONTEX) regulas īstenošanu, kas stāsies spēkā šī gada 5.decembrī. Regula paredz turpināt celt kopējo drošības līmeni ES, efektīvāk pārvaldot ES ārējās robežas un uzlabojot personu, kurām nav likumīga pamata uzturēties ES, atgriešanu. Latvija vienmēr ir atbalstījusi FRONTEX kapacitātes stiprināšanu un, ņemot vērā pašreizējo situāciju ES dalībvalstīs un pasaulē kopumā, kā arī pēdējo gadu tendences migrācijas un drošības jomā, Latvijas vērtējumā FRONTEX spēju stiprināšana atgriešanas jautājumos un sadarbības veicināšanā ar trešajām valstīm ir jaunās regulas svarīgākie pozitīvie elementi.

Tāpat sanāksmes laikā ministri tika informēti par ES sadarbības mehānismiem radikalizācijas apkarošanā, kā arī nākamās prezidentūras prioritātēm un darba programmu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU