DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības
1
1

Saeimas priekšsēdētāja Melnās kafijas vakarā: svarīgāk par visu - brīvība, neatkarība un sava valsts

FOTO: Ieva Ābele, Saeima

“Šovakar pieminam ļoti smagu, bet lielas varonības piesātinātu laiku, kad mūsu karavīri pirmo reizi Latvijas vēsturē cīnījās paši par savu valsti, nevis bija svešu kungu karakalpi. Mūsu karavīri gāja visbīstamākajās kaujās, jo cīnījās paši par savu zemi un tautu. Brīvība, neatkarība un sava valsts bija svarīgāka par visu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sestdien, 30.novembrī, uzrunājot klātesošos Melnās kafijas vakarā, kas notiek par godu Brīvības cīņās kritušajiem Latvijas Kara skolas kadetiem.

Viena no Latvijas Neatkarības kara asiņainākajām lappusēm ir Bermontiāde. Tieši cīņās ar Bermontu Rīgā un Jelgavā sevi uz mūžiem varoņstāstā ierakstīja Kara skolas kadeti, un šodien ir grūti iedomāties, cik daudz dvēseles spēka un tīri fiziskas izturības tas prasīja no jaunajiem karavīriem, sacīja I.Mūrniece.

Piemiņas pasākumā Saeimas priekšsēdētāja atgādināja, ka Pirmais pasaules karš Latvijai bija nodarījis nepieredzētu postu. Iedzīvotāju skaits bija samazinājies uz pusi. Mājas sagrautas, zeme aizlaista atmatā, prom no Latvijas bija plūdušas milzīgas bēgļu straumes. Aukstums, apdraudējums, pārtikas un pieredzes trūkums. Tas viss bija tālaika realitāte, taču jaunie karavīri ne vien tika galā ar lielo pārspēku, bet arī izrādīja lielu cīņas sparu, bezbailību un vīrišķību.

“Ar neizmērojamu ticību sev un savai valstij tika izcīnītas ļoti nozīmīgas uzvaras. Bet, kad viņus sagaidīja mājās – Rīgā –, galdā celt bija iespējams tikai melnu miežu kafiju, rupjmaizi un marmelādi,” sacīja I.Mūrniece un apliecināja, ka stāsts par šīm uzvaras vakariņām Latvijā nav aizmirsts. “Tas ir viens no iedvesmojošākajiem un reizē skaudrākajiem Latvijas armijas stāstiem. To pieminēja un godināja starpkaru Latvijā, un šo tradīciju atjaunoja pēc neatkarības iegūšanas.”

Šī tradīcija, kad Melnās kafijas vakara jundā pieminam 14 kritušos kadetus, ir mūžīgā cilvēciskā pateicība šiem karavīriem un gods viņu varonībai, patriotismam un bezbailībai, teica Saeimas priekšsēdētāja.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU