DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Melnās kafijas vakarā Rīgas pilī godinās Brīvības cīņās kritušos Kara skolas kadetus

Sestdien, 30.novembrī ar Valsts prezidenta Egila Levita, Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, aizsardzības ministra Arta Pabrika un Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa dalību Latvijas Rīgas pilī Melnās kafijas vakarā godinās Brīvības cīņās kritušos Latvijas Kara skolas kadetus.

Plkst.18.00 pie Rīgas pils notiks vakara junda, kurā piedalīsies Valsts prezidents, aizsardzības nozares vadība, akadēmijas personāls un kadeti, kā arī Latviešu Virsnieku apvienība, Latvijas Ģenerāļu kluba biedri un Valsts aizsardzības un patriotisma fonda "Namejs" pārstāvji.

Latvijas Nacionālās  aizsardzības akadēmijas kadetiem īpaši nozīmīgas un personisku saikni veidojošas ir tā laika cīņas, kurās Latvijas Kara skolas kadeti bija iesaistīti cīņās pret Bermonta karaspēku pie Daugavas tiltiem un Vareļu mājām (agrākajā Garozas pagastā). Godinot 1919. gada Brīvības cīņu notikumus, vakara jundā izsauks 14 kritušo kadetu vārdus un pie viņu fotogrāfijām aizdegs lāpas. Vakara jundas laikā, pēc kuras ik gadu labākajam gada izlaiduma absolventam pasniedz ģenerāļa Hartmaņa Goda zobenu, šogad tiks pasniegts desmitais zobens.

Pēc vakara jundas kadeti un viesi dosies uz Rīgas pils Svētku zāli, lai baudītu tādu pašu cienastu, kādu ēda jaunie Latvijas Kara skolas kadeti, atgriežoties no kaujām –  miežu kafiju, rupjmaizi un marmelādi, kā arī dalās piedzīvotajā un dzied karavīru dziesmas.

Melnās kafijas vakara tradīcijas aizsākums meklējams pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, kad tika atvērta Latvijas Kara skola. Šī tradīcija tika atjaunota 1993. gadā. Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija kā Latvijas Kara skolas tradīciju un gara pārmantotāja kopš savas izveides ik gadus 30.novembrī pieminējusi kadetu upurus, pašaizliedzību un Tēvzemes mīlestību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU