DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Apstiprināti Latvijas Bankas plāni statistikas jomā laika posmam līdz 2023. gadam

Latvijas Bankas padome šodien apstiprināja Latvijas Bankas 2020. gada statistikas programmu, kā arī noteica plānus darbam statistikas jomā vidējā termiņā – 2021.–2023. gadā.

Latvijas Bankas 2020. gada statistikas programmas mērķis ir sniegt informāciju par Latvijas Bankas svarīgākajiem uzdevumiem statistikas jomā 2020. gadā, par to, kādu veidu statistiku Latvijas Banka apkopo savu uzdevumu veikšanai, par šīs statistikas apkopošanas tiesisko regulējumu, periodiskumu un termiņiem, kā arī par attiecīgo statistisko datu sniedzējiem un galvenajiem lietotājiem. Programmā apkopota arī informācija par statistiku, ko Latvijas Banka publisko saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem un lai nodrošinātu svarīgu datu laikrindu publicēšanas pēctecību vai svarīgas Eiropas Centrālās bankas publiskotās informācijas ērtāku pieejamību.

Būtiskākā Latvijas Bankas prioritāte statistikas jomā 2020. gadā būs 4. Mājsaimniecību finanšu un patēriņa aptaujas (MFPA; Household finance and consumption survey) īstenošana. Aptauju Latvijas Banka veica sadarbībā ar Latvijas Republikas Centrālo statistikas pārvaldi. Aptaujas dati tiek izmantoti, lai pētītu mājsaimniecību ekonomisko uzvedību un analizētu makroekonomisko un politikas lēmumu ietekmi uz mājsaimniecībām. Detalizētāk par MFPA sk. https://www.bank.lv/preses-pazinojumi/10959-latvija-piedalisies-eiro-zonas-limena-majsaimniecibu-finansu-un-paterina-aptauja un https://www.bank.lv/statistika/dati-statistika/mfps/apraksti.

Latvijas Bankas vidēja termiņa statistikas darba programma 2021.–2023. gadam nodrošinās, ka respondentiem, datu lietotājiem un citiem interesentiem tiks sniegta pārskatāma informācija (darba raksturojums un rezultāts, plānotais izpildes termiņš, kā arī ietekme uz respondentu) par Latvijas Bankas plānoto darbību statistikas jomā vidējā termiņā.

Eiropas Savienības Padomes 1998. gada 23. novembra Regula (EK) Nr. 2533/98 par statistikas informācijas vākšanu, ko veic Eiropas Centrālā banka, paredz, ka Eiropas Centrālo banku sistēma (ECBS) uzdevumu izpildē ievēro profesionālās neatkarības principu. Viens no minētā principa izpildes rādītājiem, kas noteikti dokumentā "ECBS publiskā apņemšanās par Eiropas statistiku", ir statistikas darba programmas publicēšana.

Latvijas Banka pilda vairākus uzdevumus, kas ir nozīmīgi tautsaimniecības un finanšu sistēmas funkcionēšanai, un viens no būtiskākajiem ir statistisko datu vākšana, glabāšana un apstrādāšana, kā arī statistiskās informācijas izstrāde, apkopošana, analīze un izplatīšana saskaņā ar likumu "Par Latvijas Banku". Latvijas Banka apkopo monetāro un finanšu statistiku, banknošu statistiku, maksājumu un maksājumu sistēmu statistiku, finanšu stabilitātes statistiku un maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku, kā arī aktīvi iesaistās statistisko datu apkopošanā Eiropas līmenī.

Abi dokumenti – Latvijas Bankas 2020. gada statistikas programma un Latvijas Bankas vidēja termiņa statistikas darba programma 2021.–2023. gadam – pilnā apjomā tiks publicēti Latvijas Bankas interneta vietnē – https://www.bank.lv/par-mums/uzdevumi/statistikas-nodrosinasana/statistikas-programma.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU