DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Informēs par Latvijas jaunākajiem rezultātiem skolēnu kompetences pētījumā OECD PISA 2018

Otrdien, 3.decembrī, plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19 notiks preses konference par Latvijas jaunākajiem rezultātiem Starptautiskās skolēnu kompetences vērtēšanas programmas pētījumā (OECD PISA) 2018. Preses konferencē piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un OECD PISA nacionālais projekta vadītājs Dr. phys., prof. Andris Kangro.

OECD PISA reizi trīs gados vērtē 15 gadus vecu skolēnu kompetenci lasīšanā, matemātikā, dabaszinātnēs, ietverot tādus raksturlielumus kā, piemēram, skolēnu sniegums, skola un izglītības sistēma. OECD PISA testa uzdevumu un aptauju mērķis ir noteikt skolēna kompetenci, izmantot izglītības procesā iegūtās zināšanas un prasmes reālai dzīvei pietuvinātās situācijās, konstatēt skolēnu gatavību mācīties, turpināt izglītību un būt sekmīgiem sabiedrības locekļiem. OECD PISA rezultāti tiek plaši izmantoti OECD, Eiropas Savienības un ANO darbā valstu izglītības sistēmu kvalitātes novērtēšanas, izglītības attīstības un izglītības politikas rekomendāciju izstrādes jomā.

Savukārt plkst.11.00 visas PISA 2018 pētījuma dalībvalstis prezentēs jaunākos rezultātus un Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks konference „Latvija OECD starptautiskos pētījumos PISA 2018 un TALIS 2018 – jaunākie rezultāti”, kurā pirmoreiz tiks paziņoti un apspriesti OECD PISA 2018 un OECD TALIS 2018 rezultāti Latvijā un pasaulē, kā arī notiks diskusija par izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas attīstību Latvijā un starptautisko salīdzinošo izglītības pētījumu nozīmi kopējā monitoringa sistēmā.

Katrā no PISA cikliem viena no pamatsatura jomām (lasīšana, matemātika vai dabaszinātnes) ir galvenā, kas tiek analizēta detalizētāk, veltot tai gandrīz pusi no testēšanas laika. OECD PISA 2018 galvenā satura joma ir lasīšana, ietverot arī matemātiku, dabaszinātnes un globālo kompetenci. OECD PISA 2018 pamatpētījumā Latvijā piedalījās 5985 skolēni no 308 skolām.

OECD PISA 2018 pētījuma īstenošana Latvijā notiek sadarbībā ar Latvijas Universitātes Izglītības pētījumu institūta pētniekiem. OECD PISA norise tiek līdzfinansēta ESF projekta nr. 8.3.6.1. “Dalība starptautiskos izglītības pētījumos” ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU