DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība
1
1
1
1

Aicinām uz iniciatīvas "Glābiet bites un lauksaimniekus" parakstīšanas atklāšanu Latvijā

Pasākums notiks 25. novembrī plkst. 11.00 Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1. stāva Sarunu istabā.

Pasākumā piedalīsies:

  • Jana Simanovska, Ekodizaina kompetences centrs
  • Andrejs Briedis, Latvijas Dabas fonds
  • Māra Sleja, iniciatīvas atbalstītāja
  • Ilze Mežniece, zemniece, iniciatīvas atbalstītāja
  • Pēteris Apinis, ārsts, iniciatīvas atbalstītājs
  • Jānis Sietiņsons, biškopis, iniciatīvas atbalstītājs

Eiropas pilsoņu iniciatīvas "Glābiet bites un lauksaimniekus!" mērķis ir aizsargāt bites un cilvēku veselību no sintētisko pesticīdu ietekmes, aicinot Eiropas Komisiju līdz 2035. gadam pārtraukt to lietošanu, atjaunot bioloģisko daudzveidību un atbalstīt lauksaimniekus pārejas posmā.

Parakstu vākšana iniciatīvai visā Eiropā un arī Latvijā sākas 25. novembrī, un aicinām būt klāt tās atklāšanā un būt par liecinieku pirmo Latvijas parakstu iesniegšanā.

Pasākumā iepazīstināsim ar iniciatīvas būtību un konkrētajiem mērķiem, skaidrosim, kāpēc ir svarīgi samazināt pesticīdu izmantošanu lauksaimniecībā, kā arī iniciatīvas atbalstītāji pastāstīs, kas viņus mudina tai pievienoties un parakstīties par Eiropu, kura ir brīva no pesticīdiem.

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir instruments, ar kura palīdzību Eiropas iedzīvotāji var paust savu viedokli svarīgos jautājumus. Kad iniciatīvai ir savākts kopā vismaz miljons parakstu un sasniegts minimālais atbalstītāju skaits vismaz 7 valstīs, Eiropas Komisijai ir jāizlemj, vai rīkoties. Minimālais balsu skaits, kas jāsavāc, lai Latvija kvalificētos kā atbalstītājvalsts ir 6000. Latvijā iniciatīvas atbalstītāji ir Ekodizaina kompetences centrs, Latvijas Dabas fonds un Pasaules Dabas Fonds.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU