DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs uzturēsies vizītē Kanādā

No 21. līdz 25. novembrim aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzturēsies vizītē Kanādā, lai piedalītos Halifaksas starptautiskajā drošības forumā, kurā aizsardzības jomas eksperti diskutēs par globālās drošības aktualitātēm, veicinot un stiprinot stratēģisko sadarbību starp demokrātiskām valstīm.

Vizītes ietvaros A. Pabriks arī tiksies ar Latvijas goda konsuli Jaunskotijā, Kanādā Ingrīdu Selgu Šķetri, lai pārrunātu abu valstu sadarbību aizsardzības jomā, un apmeklēs Latvijas goda konsules rīkoto pasākumu, kas būs veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai.

Tāpat vizītes laikā aizsardzības ministrs piedalīsies Kanādas nevalstiskās organizācijas “NATO Association of Canada” rīkotajā apaļā galda diskusijā par aktuālajiem drošības izaicinājumiem un Kanādas ieguldījumu reģiona, īpaši Latvijas, drošības stiprināšanā.

Uzturoties Kanādā, A. Pabriks arī tiksies ar Hamiltonas un Toronto latviešu kopienu, lai pārrunātu abu valstu aktualitātes un iespējamos turpmākās sadarbības virzienus.

Kanāda ir viena no galvenajām Latvijas partnervalstīm drošības un aizsardzības jomā un ir uzņēmusies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā daudznacionālās kaujas grupas vadību.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU