DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. novembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Likumā rosina noteikt pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanu un darbību

FOTO: Ernests Dinka, Saeima

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 19.novembrī, lēma iesniegt izskatīšanai parlamentā grozījumus pašvaldību likumā, lai noteiktu vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību un darbību. Patlaban likums vispārīgi nosaka šo komisiju izveidošanu. 

Paredzēts, ka administratīvo pārkāpumu procesa veikšanai un arī citu uzdevumu izpildei pašvaldība izveidos administratīvo komisiju vismaz piecu cilvēku sastāvā, kurus pašvaldības dome ievēlē uz četriem gadiem. Nepieciešamības gadījumā pašvaldība varēs izveidot arī administratīvās komisijas apakškomisiju. 

Plānots noteikt, ka gan komisijas, gan apakškomisijas nolikumu apstiprina pašvaldības dome. Lai komisija būtu lemttiesīga, tās sēdē būs jāpiedalās ne mazāk kā pusei no tās sastāva. 

Grozījumi paredz, ka pašvaldības administratīvās komisijas lēmumu varēs pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā.   

Izmaiņas rosinātas, ņemot vērā, ka Administratīvās atbildības likumā, kas spēkā stāsies nākamā gada 1.janvārī, administratīvā procesa veikšana noteikta pašvaldību administratīvajām komisijām vai apakškomisijām, neregulējot jautājumu par šo komisiju izveidošanu un darbību. 

Valsts pārvaldes komisija aicinās Saeimu grozījumus iekļaut 21.novembra sēdes darba kārtībā, piešķirt tiem steidzamību un pieņemt pirmajā lasījumā, informē komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU