DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Bruņotie spēki valsts svētkos aicina Rīgā apskatīt Latvijas un citu NATO dalībvalstu kuģus

Svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu un Latvijas armijas simtgadi, Nacionālie bruņotie spēki aicina rīdziniekus un pilsētas viesus 16., 17. un 18.novembrī klātienē apskatīt Latvijas un citu NATO dalībvalstu Jūras spēku kuģus.

16. un 17.novembrī no plkst.12:00 līdz 16:00 un 18.novembrī no plkst.10:00 līdz 16:00 Rīgas Pasažieru termināļa piestātnē būs apskatāmi Latvijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A-53 „Virsaitis”, mīnu kuģis M-08 „Rūsiņš” un patruļkuģis P-09 "Rēzekne", kā arī NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1) kuģi:  Dānijas fregate “Thetis”, Norvēģijas mīnu traleris „Rauma”, Apvienotās Karalistes mīnu iznīcinātājs “Cattistock”, Nīderlandes mīnu meklētājs „Urk”, Vācijas mīnu licējs „Weilheim”. Pasākuma apmeklētājiem apskatei būs pieejams arī Latvijas Jūras spēku mīnu kuģis M-06 “Tālivaldis”, kas kopš šā gada jūlija veic dežūru NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā (SNMCMG1). 

NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1) ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā. 

Latvijas bruņotie spēki NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā piedalās kopš 2007. gada. 2017. gada jūnijā Latvijas Jūras spēki pirmo reizi pārņēma NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas komandvadību, nodrošinot ne tikai NATO kuģu grupas štāba darbību, bet arī štāba kuģi “Virsaitis” dalībai grupā. 

Ikdienā grupas kuģi piedalās apmācībā, veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņu, kā arī piedalās militārajās mācībās, kurās iznīcina mīnas. NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas pakārtotie uzdevumi ir jūras situācijas apzināšana un patrulēšana, kuras laikā NATO klātbūtne tiek demonstrēta gan jūrā, gan krastā, kā arī ostu vizīšu laikā.

Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus iemūžināt valsts svētku pasākumus fotogrāfijās un video sociālajos medijos lietojot tēmturus: #18novembris; #militārāparāde; #latvijasarmijai100, ietagojot Latvijas armijas sociālo mediju kontu: @Latvijas_armija

Informējam, ka pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU