DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks: 2020. gada prioritāte ir Nacionālo bruņoto spēku kaujas gatavības paaugstināšana

Šodien, 14. novembrī, Saeima pieņēma likumu “Par valsts budžetu 2020. gadam”, kas aizsardzības nozarei paredz piešķirt 2% no iekšzemes kopprodukta jeb 663, 67 miljonus eiro, sasniedzot 27, 02 miljonu eiro pieaugumu salīdzinājumā ar 2019. gada plānu.

“Valsts aizsardzības stiprināšanā un bruņoto spēku izveidē ir sasniegts būtisks progress. Mums jāturpina iesāktais, lai izveidotu stipru valsts aizsardzību un drošu Latviju. Nākamgad ir svarīgi nodrošināt maksimāli augstu Nacionālo bruņoto spēku kaujas gatavību, galveno uzmanību pievēršot iepirktās tehnikas un ekipējuma ieviešanai un uzturēšanai, kā arī personāla apmācībai,” uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks.

2020. gadā  aizsardzības nozare prioritāri attīstīs Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Speciālo uzdevumu vienības un Zemessardzes kaujas gatavību. 

Lai paaugstinātu Nacionālo bruņoto spēku vienību kaujas gatavību, nākamgad tiks turpināts attīstīt kaujas atbalsta spējas, tostarp, netiešo uguns atbalsta spēju, kaujas inženieru spēju un pretgaisa aizsardzības un gaisa telpas novērošanas spēju.

Kaujas spēju paaugstināšanā liela nozīme ir nodrošinājumam, tādēļ nākamgad plānots, piemēram, uzlabot apgādes sistēmu, turpināt veikt militārās tehnikas uzturēšanu un Zemessardzes vienību apgādi ar nepieciešamo individuālo un kolektīvo ekipējumu.

Zemessardzes kaujas un reaģēšanas spēju stiprināšanai arī plānots veicināt zemessargu rekrutēšanu, pilnveidot apmācību procesu un attīstīt Zemessardzes bataljonu infrastruktūru, tostarp, reģionālā līmeņa militāros poligonus.

2020. gadā tiks turpināta arī visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešana, lai sekmētu valsts institūciju, uzņēmumu un ikviena iedzīvotāja gatavību reaģēt krīzes situācijās. Tāpat nākamā gada prioritātes būs valsts aizsardzības mācības ieviešana vidusskolās  un Jaunsardzes attīstība.

Izvērstu ieskatu par Aizsardzības ministrijas 2020. gada aizsardzības budžeta izlietojumu sniedz sagatavotā infografika, skaidrojot aizsardzības nozares būtiskākās prioritātes, spēju attīstības projektus un nepieciešamo finanšu apjomu to īstenošanai. Infografika arī sniedz skatījumu par kopējo aizsardzības nozares budžeta dinamiku vidēja termiņa ietvaros.

Infografika parāda arī finansējuma sadalījumu lielākajiem spēju attīstības projektiem un izdevumu pozīcijām:

  • 2020. gada budžets tiek sadalīts šādās kategorijās: 37% personāls, 29% investīcijas, 34% uzturēšana.
  • Spēju attīstības projekti, kam 2020. gadā atvēlēts lielākais finansējums, ir Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mehanizācija, Nacionālo bruņoto spēku  pārapbruņošana un munīcijas krājumu veidošana, taktiskā gaisa transporta spēja, netiešās uguns atbalsta un izlūkošanas spēja,  kā arī komandvadības un sakaru nodrošinājums krīzes situāciju vadīšanai.

Valsts aizsardzības budžets sasniedza 2% no iekšzemes kopprodukta 2018. gadā, izpildot NATO ieteikumu dalībvalstīm piešķirt vismaz divus procentus aizsardzības izdevumiem. Šādu aizsardzības nozares budžeta apjomu Latvija ir apņēmusies saglabāt arī turpmākajos gados.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU