DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. novembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Ministrs godinās kultūras dižgarus par nozīmīgu radošo ieguldījumu

Kultūras ministrs Nauris Puntulis 14. novembrī plkst. 15:00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē 15 kultūras jomas personībām pasniegs atzinības rakstus, godinot viņu radošo ieguldījumu.

Īpašo Kultūras ministrijas (KM) Atzinības rakstu par izcilu ieguldījumu Latvijas mākslā un sasniegumiem starptautiskā kontekstā saņems gleznotāja Maija Tabaka, kura tiek godināta arī nupat apritējušajā 80 gadu jubilejā.

Memoriālo muzeju apvienības speciāliste Gaida Jablovska, kura nozarei veltījusi piecdesmit darba gadus, saņems KM Īpašo Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas pētniecībā un Latvijas muzeju nozares attīstībā, kā arī latviešu kultūras un tās izcilo personību popularizēšanā starptautiskā mērogā.

Tāpat Īpašo KM Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu latviešu vokālās mākslas attīstībā un sveicienus 90. jubilejā saņems operdziedātāja Laima Andersone-Silāre, savukārt scenārists un dramaturgs Vladlens Dozorcevs, kurš šogad svinēja 80 gadu jubileju, saņems īpašo KM Atzinības rakstu par ieguldījumu Latvijas kultūrā un neatkarīgas Latvijas valsts attīstībā.

KM Atzinības raksti līdz ar pagodinājumiem apaļās mūža jubilejās tiks pasniegti:

 • teātra zinātniecei Silvijai Geikinai - par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas teātra vēstures pētniecībā,
 • mākslas zinātniecei Elitai Grosmanei - par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mākslas vēstures pētniecībā,
 • dzejniekam un atdzejotājam Leonam Briedim - par izcilu ieguldījumu Latvijas literatūrā un kultūrā,
 • grafiķei Mārai Rikmanei - par nozīmīgu devumu Latvijas mākslā,
 • māksliniecei Agijai Stakai - par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas grāmatu ilustrāciju jomā.

Ministru kabineta (MK) Atzinības rakstus saņems:

 • komponiste Maija Einfelde par nozīmīgu un ilggadēju radošo ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, veicinot tās starptautisko atpazīstamību;
 • literāts, skolotājs un sabiedriskais darbinieks Alberts Spoģis par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā;
 • animācijas filmu režisore, scenāriste un producente Roze Stiebra par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas zīmētās animācijas tradīcijas izveidē un attīstībā;
 • tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere par izcilu radošo devumu Latvijas tekstilmākslas attīstībā;
 • Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs, kultūras un sabiedriskais darbinieks Guntis Gailītis par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūras, pilsoniskās sabiedrības un demokrātiskas valsts attīstībā;
 • Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Studiju programmu direktore Irēna Baltābola par nozīmīgu ieguldījumu augstākās izglītības jomā.

Tāpat arī MK Atzinības rakstu saņems biedrība "Latvijas Jaunā teātra institūts" par nozīmīgu ieguldījumu laikmetīgās teātra mākslas attīstībā, Starptautiskā Jaunā teātra festivāla "Homo Novus" izveidē un norisē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU