DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. novembrī, 2019
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latvijas Radio ar kampaņu #RadioFanāti svin 94. gadskārtu

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Piektdien, 1. novembrī, Latvijas Radio atzīmē 94. gadskārtu, kopš darbu uzsāka Rīgas Radiofons – sabiedriskā medija priekštecis, ik vakaru divas stundas raidot aktuālās ziņas un mūziķu koncertus dzīvajā izpildījumā. Radiofona izveidi rosināja inženieris Jānis Linters, fanātiski pārliecinot Saeimas budžeta komisiju par Radiofona nākotni un ieguldījumu atgūšanas kalkulācijām. Arī mūsdienās Latvijas Radio kā tirgus līdera panākumu pamatā joprojām ir cilvēki, kuri dedzīgi nododas savam darbam, lai veicinātu sabiedrības izaugsmi ar profesionālu un daudzveidīgu saturu. Tāpēc ceļā uz 95. dzimšanas dienu Radio laiž klajā kampaņu #RadioFanāti, izceļot programmu daudzveidību un darbiniekus, kuri ik dienas nodrošina kvalitatīvāko saturu klausītajiem visā Latvijā.

No 1. novembra Latvijas Televīzijā vērojama piecu klipu sērija, par katru no Latvijas Radio kanāliem, savukārt sociālajos tīklos būs dzirdami Radiomājas cilvēkstāsti ar kopīgo tēmturi #RadioFanāti.

„Ik reizi, kad saņemam radio auditorijas datus, mēs varam būt pateicīgi saviem klausītājiem par uzticību un tirgus līdera pozīciju saglabāšanu. Bet tik pat lielu pateicību ir pelnījis ikviens Latvijas Radio darbinieks. Tie ir cilvēki, kuri iet tālāk, rok dziļāk un dara vairāk, lai veidotu piecu atšķirīgu un unikālu kanālu saturu saviem klausītājiem,” uzver Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

“Pirms nepilniem simts gadiem Saeimas budžeta komisijas 20 locekļi esot sīki izprašņājuši inženieri Linteru par elektromagnētisko viļņu izplatību. Tostarp, vai jāatver durvis un logi, lai skaņa iekļūtu telpā. Ar 18 balsīm ‘par’ tika piešķirti 140 tūkstoši latu, lai uzsāktu raidstacijas būvdarbus. Jāteic, ka gadsimta garumā nekas dižs šajā plāksnē nav mainījies – arī mēs fanātiski cenšamies politiķus pārliecināt, ka Radio jāiet līdzi laikam, investējot cilvēkos un tehnoloģijās sabiedrības, demokrātijas un informatīvās telpas drošības vārdā,” piebilst U.Klapkalne.

Latvijas Radio ir pieci dažādi kanāli, kuri mērķtiecīgi uzrunā savas auditorijas, un tajā pašā laikā tie darbojas kā vienota komanda. Kampaņas ietvaros ir uzsvērta katra kanāla unikalitāte, tomēr tos vieno kopīgs tēmturis #RadioFanāti.

Latvijas Radio 1 kampaņas sauklis ir  „Kur dzimst viedokļi, tur esam mēs!”, uzsverot, ka viedokļu daudzveidība un objektivitāte ir ziņu un raidījumu satura pamats.

Latvijā klausītākā populārās latviešu mūzikas kanāla Latvijas Radio 2 kampaņas sauklis ir „Kur dzimst hiti, tur esam mēs!”, atgādinot, ka tieši šajā radio stacijā skan latviešu mūzikas jaunākās dziesmas, kuras, pateicoties klausītajiem, kļūst par tautas mīlētākajiem hitiem.

Nodrošinot savus klausītājus ar augstākās raudzes pirmatskaņojumiem, tiešraidēm un koncertierakstiem no pasaules labākajām koncertzālēm, Latvijas Radio 3 – Klasika sauklis ir „Kur dzimst klasika, tur esam mēs!”.

Integrācijas programma krievu un citās Latvijā dzīvojošo mazākumtautību valodās raidošais kanāls Latvijas Radio 4 – Doma laukums uzsver saliedētību un komandas darbu, uzrunājot savus klausītājus caur saukli „Kur dzimst emocijas, tur esam mēs!”.

Savukārt Latvijas un pasaules jauno censoņu atklājēji, multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – pieci.lv saka „Kur dzimst talanti, tur esam mēs!”. Un nevar noliegt, pieci.lv tiešām ir klāt jaunu talantu uzmirdzēšanas brīžos, gan veidojot raidījumus par Latvijas jaunajiem mūziķiem, literātiem un viedokļu līderiem, gan rīkojot pieci.lv DJ skolu, lai audzinātu jauno radio dīdžeju paaudzi.

Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no tiem glabā unikālus stāstus un pieredzes. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē. 

Ceļā uz Latvijas Radio 95. jubileju mēs vēlamies šos stāstus aiznest arī līdz mūsu klausītājiem un sekotajiem sociālajos tīklos

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU