DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

CSDD trim skolām dāvina velosipēdistu mācību laukuma aprīkojumu

Rūpējoties par topošo velosipēdistu praktiskās braukšanas iemaņu kvalitatīvu apguvi, CSDD projekta “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” aktīvākajām skolām dāvina mācību laukuma aprīkojuma elementus. Lielo skolu grupā uzvarētāju laurus plūca Rīgas 6. vidusskola, vidējo skolu grupā par labāko atzīta Inčukalna pamatskola, savukārt mazo skolu grupā uzvarēja Straupes pamatskola. Apsveicam uzvarētājus!

Aizvadītajā 2018./2019. mācību gadā projektā “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” piedalījās 223 skolas no visas Latvijas. Vairāk kā 10 000 bērnu čakli mācījās ceļu satiksmes noteikumus un kārtoja satiksmes drošības teorētisko eksāmenu, iegūstot velosipēdu vadītāja apliecību. Ikdienas novērojumi rāda, ka bērniem ir ļoti svarīgi zināt satiksmes drošības prasības, bet tik pat būtiski ir arī mācēt droši un apdomīgi braukt ar velosipēdu.

Pirmie soļi ir iemācīties noturēt līdzsvaru, tad mīt pedāļus un spiest bremzes. Vai reālā ceļu satiksme var kalpot par mācību laukumu? Tāds pieredzes gūšanas veids var izraisīt neatgriezeniskas un paliekošas sekas. Pirmo velosipēda vadīšanas prasmju apguvi vislabāk sākt mājas pagalmā vai skolas sporta laukumā, izpildot noteiktus vingrinājumus. Sākums – atsevišķi elementi, kam seko elementu kombinācijas, un tad tās pārtop par pārbaudījumu trasēm. Noslēgumā tās varētu būt satiksmes pilsētiņas ar ceļa zīmēm un apzīmējumiem, kuras palīdzētu bērniem atpazīt reālās situācijas uz ceļa un vēlāk neapjukt satiksmes līkločos.

Izvērtējot projekta “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” pagājušā mācību gada sasniegumus, CSDD dāvina projekta katras skolu grupas - lielās skolas, vidējās skolas un mazās skolas – labākajām izglītības iestādēm mācību komplektu praktisko iemaņu un prasmju apgūšanai.

Projekts “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” arī šajā mācību gadā daudziem jo daudziem desmitgadniekiem sniegs iespēju skolā apgūt satiksmes noteikumu zināšanas un kārtot velosipēdu vadītāju kvalifikācijas eksāmenu.

Projekta finansējumu  nodrošina maksājumi no OCTA līdzekļiem, kurus ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” kontā ieskaita apdrošināšanas sabiedrības.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU