DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izsludināts konkurss līdzfinansējuma saņemšanai kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai

Rīgas domes Īpašuma departaments un Vidi degradējošo būvju komisija ir apstiprinājuši konkursa Rīgas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2020. gadā” nolikumu. Izsludināts arī konkurss, kurā pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 14. februāris.

Konkursā namīpašniekiem ir iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas atjaunošanas darbiem 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai. Konkursa pieteikumus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu. Finansējums īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. Plānots, ka konkursa rezultāti būs zināmi 2020. gada aprīlī un ēku īpašnieki varēs ķerties pie būvdarbiem, lai tos pilnībā realizētu līdz 2020. gada 15. novembrim.

Pašvaldības līdzfinansējuma programma kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai tika aizsākta 2016. gadā, kurā namu īpašnieki atjaunoja 20 ēkas, bet 8 namu īpašnieki ar pašvaldības atbalstu restaurēja kādu no nama detaļām. 2017. gadā pieteikumu skaits pieauga divas reizes un ar pašvaldības atbalstu tika atjaunotas jau 47 ēkas un restaurētas 19 namu būvmantojuma detaļas. 2018. gadā ar pašvaldības atbalstu tika realizēta 71 fasādes atjaunošana, bet 8 ēku īpašnieki realizēja mazos restaurēšanas projektus. Savukārt 2019. gadā lielajā programmā tika saņemti 112 projektu pieteikumi, bet konkursa mazajā programmā, kas paredz namu atsevišķu detaļu, piemēram, durvju, balkonu u.c. atjaunošanu, saņemts 21 projekta pieteikums.

Plašāka informācija par konkursu „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2020. gadā”, kā arī konkursa nolikums ir publicēts mājas lapā: www.atjauno.riga.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU