DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Liepājā notiks daudzveidīgi atbalsta pasākumi remigrācijas sekmēšanai

Lai īstenotu daudzveidīgus atbalsta pasākumus remigrācijas sekmēšanai un aktualizētu remigrācijas jautājumu risināšanu, Liepājā tiks īstenots projekts “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās”.

Projekta ietvaros tiks organizētas vairākas aktivitātes. Viena no tām − konference “Darba un karjeras attīstība – tendences un iespējas remigrantiem”. Konferences mērķis ir veicināt izpratni par remigrācijas nozīmi, tendencēm un ieguvumiem, iepazīstināt remigrantus ar karjeras un izaugsmes iespējām Liepājā. Konference paredzēta darba devējiem, pakalpojumu sniedzējiem, pašvaldību darbiniekiem, sabiedrisko attiecību speciālistiem, remigrantiem un potenciālajiem remigrantiem.

Vēl viena no aktivitātēm būs tikšanās “Ar pasaules pieredzi Liepājā” remigrantiem un potenciālajiem remigrantiem un viņu ģimenes locekļiem neformālā gaisotnē, lai veicinātu remigrantu iniciatīvas remigrācijas procesu stiprināšanu un stiprinātu remigrantu kopienu un piederību Liepājas videi. Paredzēts organizēt arī saliedēšanās pasākumu remigrantu ģimenēm “Ģimeņu sporta pēcpusdiena” ar mērķi stiprināt remigrantu iekļaušanos Liepājas vidē un informēt remigrantus un potenciālos remigrantus par aktualitātēm un iespējām pilsētā.

Projekta norises laikā Lielbritānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Dānijā un Īrijā notiks 6 informatīvi semināri “Karjeras iespējas un dzīves kvalitāte Liepājā”. Semināru laikā diasporai un remigrantiem tiks stāstīts par remigrācijas iespējām Latvijā un iespējām Liepājā.

Tāpat projekta ietvaros notiks arī pašvaldību speciālistu apmācības par remigrācijas jautājumiem, Liepājas pilsētas pašvaldības speciālistu pieredzes apmaiņa ar Valmieras pilsētas pašvaldības speciālistiem.

Paralēli iepriekš minētajām aktivitātēm turpināsies ikdienas darbs, sniedzot informāciju remigrantiem un potenciālajiem remigrantiem par iespējamajiem risinājumiem darba un izglītības jautājumos, veselības pieejamību, dzīvesvietas iespējām u.c. jautājumiem, kas skar ikdienas dzīvi Liepājā.

Projekts tiks īstenots no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada maijam. Galvenais projekta realizētājs ir Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, sadarbības partneri − Kurzemes plānošanas reģions, Liepājas speciālā ekonomiskā zona (LSEZ) un LIAA Liepājas Biznesa inkubators u.c.

Projekta kopējās izmaksas ir 9900 eiro, tās visas tiek segtas no VARAM finansējuma.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU