DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Par Tieslietu padomes 21.oktobra sēdē skatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem

Tieslietu padome 21.oktobra sēdē skatīja jautājumu par tiesnešu disciplināratbildības regulējumu un konceptuāli lēma, ka atceļama tiesnešu imunitāte administratīvo pārkāpumu lietās. Diskusijā piedalījās gan Tieslietu padomes locekļi, gan Tiesnešu ētikas komisijas, Tiesnešu disciplinārkolēģijas, Disciplinārtiesas, kā arī tiesnešu biedrību pārstāvji.

Tieslietu padome lēma, ka tiesnesim var piemērot administratīvos sodus, drīkst aizturēt administratīvā kārtā un drīkst piemērot piespiedu atvešanu.

Tieslietu padome arī uzskata, ka administratīvais sods neatbrīvo tiesnesi no viņa rīcības ētiskuma izvērtēšanas atbilstoši disciplināratbildības procedūrām.

Turpmākajā diskusijās un sagatavojot projektu grozījumiem likumā “Par tiesu varu”, Tiesnešu disciplināratbildības likumā un Administratīvās atbildības likumā, Tieslietu ministrija aicināta ņemt vērā Tieslietu padomes sēdē izskanējušos viedokļus un priekšlikumus.

Ieceļ tiesu priekšsēdētāju vietniekus divās tiesās

Par Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja vietnieci Tieslietu padome iecēla tiesnesi Guntu Sokolovu, par Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja vietnieci – tiesnesi Ivetu Salaku.

Abas tiesneses bija vienīgās kandidātes konkursos uz priekšsēdētāju vietnieku amatiem, un abas priekšsēdētāja vietnieka amatā būs atkārtoti otro termiņu.

Piešķir Goda tiesneša nosaukumu

Tieslietu padome piešķīra Goda tiesneša nosaukumu bijušajam Augstākās tiesas tiesnesim Valerijanam Jonikānam, kurš tiesneša amata pienākumus beidza pildīt 2019.gada 30.aprīlī.

Priekšlikumu par Goda tiesneša nosaukuma piešķiršanu iesniedza Augstākās tiesas Civillietu departaments.

Valerijans Jonikāns bija ilggadējs tiesnesis, tiesneša amata pienākumus pildījis rajona tiesneša un tiesas priekšsēdētāja amatos Bauskā, Talsos un Daugavpilī, Augstākās tiesas Krimināllietu kolēģijā un Civillietu kolēģijā. Bija viens no administratīvo tiesu pamatlicējiem Latvijā – kad 2004.gadā šīs tiesas sāka darbu, bija Senāta Administratīvo lietu departamenta pirmais priekšsēdētājs. Pēc tam – Civillietu departamenta priekšsēdētājs un šī departamenta tiesnesis.

Valerijans Jonikāns ir cienīts tiesnesis, ar augstiem ētikas standartiem, kas saņēmis gan valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni, gan Tieslietu sistēmas Goda zīmi, gan divreiz Augstākās tiesas apbalvojumu – Temīdas balvu. Godprātīgi pildījis tiesneša amata pienākumus, darbojies Tiesnešu disciplinārkolēģijā, lasījis lekcijas, gatavojis publikācijas un ir līdzautors Civilprocesa likuma komentāru otrajai daļai. Tādējādi devis īpaši nozīmīgu ieguldījumu tiesu sistēmas attīstībā un tiesu sistēmai piederīgo zināšanu un prefesionalitātes veicināšanā.

Goda tiesneša nosaukumu Tieslietu padome var piešķirt tiesnesim, kurš godprātīgi strādājis un izbeidzis tiesneša darbību. Valerijans Jonikāns ir piecpadsmitais Latvijas tiesnesis, kam piešķirts Goda tiesneša nosaukums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU