DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

I. Lībiņa-Egnere: lemjot par kārtību, kādā lietas nodod citai tiesai, nepieciešama tiesiskā noteiktība

Tieslietu ministrijai ir jāpieņem izšķirošs lēmums un jāievēro tiesiskās noteiktības princips, lemjot, vai pagarināt Civilprocesā ietvertā panta, kas nosaka kārtību, kādā notiek tiesvedībā pieņemtās lietas nodošana citai tiesai, darbības termiņu vai jārod cits risinājums. To uzsvēra Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 15.oktobrī, apakškomisijas izbraukuma sēdē Rīgas apgabaltiesā.

Klātesošie pauda viedokli, ka problēma ir nevis konkrētā norma, bet pārāk bieža tās piemērošana, tāpēc šis jautājums ir jāskata plašāk, tostarp risinot jautājumus par tiesu atšķirīgo noslodzi.

Apakškomisijas deputāti aicināja iesniegt konkrētus priekšlikumus, lai varētu turpināt spriest par nepieciešamajām likuma izmaiņām. Tāpat deputāti aicināja izvērtēt un ņemt vērā sēdē izskanējušos atšķirīgos apgabaltiesas tiesnešu viedokļus par to, kā regulējumu uzlabot.

Tieslietu ministrijas pārstāvji atzīmēja, ka ir aptaujājuši apgabaltiesu pārstāvjus un turpina darbu pie regulējuma izvērtēšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU