DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Bijušajai maksātnespējas administratorei piemēro naudas sodu par piesavināšanos

2019. gada septembra beigās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa, piedaloties Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurorei, piesprieda vairāk kā EUR 10 000 lielu naudas sodu maksātnespējas procesa administratorei par svešas mantas prettiesisku iegūšanu jeb piesavināšanos vairāk kā 4000 EUR apmērā un tiesas nolēmuma nepildīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā laika posmā no 2012.gada līdz 2017.gada no maksātnespējīgās fiziskas personas saņēma naudas līdzekļus vairāk kā 6000 EUR apmērā. Daļu no saņemtajiem naudas līdzekļiem, proti, vismaz 4300 EUR maksātnespējas procesa administratore nenovirzīja kreditoru prasījumu segšanai, bet viņai uzticētos naudas līdzekļus piesavinājās.

Minētā maksātnespējas procesa administratore ar tiesas nolēmumu tika atcelta no amata pienākumu pildīšanas un viņai tika uzlikts par pienākumu desmit dienu laikā nodot dokumentus un mantu, jaunieceltajam administratoram. Pretēji tiesas nolēmumā noteiktajam maksātnespējas procesa administratore nepildīja tiesas nolēmumu un nenodeva jaunajam maksātnespējas procesa administratoram savā rīcībā esošos dokumentus un mantu.

Persona atzīta par vainīgu Krimināllikuma 179.panta pirmajā daļā un 296.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un sodīta ar 25 minimālo mēnešalgu jeb EUR 10750 lielu naudas sodu.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU