DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izsludina pieteikšanos uz Liepājas pašvaldības stipendijām

No 1. līdz 31. oktobrim izsludināts konkurss topošajiem speciālistiem uz Liepājas pašvaldības stipendiju saskaņā ar noteiktajām pilsētas prioritātēm. Šajā mācību gadā uz stipendijām var pretendēt topošie fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji, sitaminstrumentu spēles pedagogs, kā arī ārsti (t. sk. ģimenes ārsti) un aviācijas apkopes tehniķis.

Studenti var pretendēt uz stipendiju šādā apmērā: pilna laika augstākās izglītības programmās studējošie – 50% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, maģistrantūrā studējošie – 75% no minimālās mēneša darba algas, savukārt doktorantūrā un rezidentūrā studējošie – 100% no minimālās mēneša darba algas. Pašvaldība piešķir un izmaksā stipendiju neatkarīgi no tā, vai pretendents papildus saņem arī valsts piešķirto stipendiju.

Bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studiju programmās stipendiju izmaksā 9 mēnešus, rezidentūras studijās – 11 mēnešus.

Lai sekmētu studējošo jauniešu pārcelšanos uz Liepāju, tādējādi nodrošinot pilsētu ar augsti kvalificētiem speciālistiem, stipendiju programma paredz, ka pēc studiju beigšanas stipendiātam Liepājas pašvaldībā jānostrādā vismaz pieci gadi.

Uz Liepājas pašvaldības stipendiju var pretendēt pilna laika augstākās akadēmiskās izglītības vai pilna laika 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu studenti, sākot no 2. kursa, bet ārsta specialitātē – no 6. kursa.

Stipendiju konkursam var pieteikties studenti vai rezidenti, kuri apgūst zināšanas Latvijas valsts akreditētajās izglītības iestādēs, neatkarīgi no personas deklarētās dzīvesvietas. Stipendijas piešķirs konkursa kārtībā. Priekšrocība saņemt stipendiju būs tiem studentiem, kuriem ir augstāka vidējā atzīme.

Izsludinātajā pieteikšanās laikā, līdz 31. oktobrim, pretendentam Liepājas Izglītības pārvaldē (klātienē, pa pastu vai elektroniski) jāiesniedz: aizpildīta pieteikuma veidlapa, norādot informāciju par sevi (vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas adresi, kontaktinformāciju un bankas kontu) un informāciju par studijām (studiju programmu, izglītības iestādi, studiju ilgumu, iegūstamo kvalifikāciju, zinātnisko grādu). Pieteikumam jāpievieno visi konkursā prasītie dokumenti, kas apliecina pretendenta studijas un izvēlēto darba vietu Liepājā.

Aizpildīta pieteikuma veidlapa un citi nepieciešamie dokumenti jāiesniedz līdz 2019. gada līdz 31. oktobrim:

  • klātienē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē (Uliha ielā 36, 16. kabinetā) katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 12.30 un no 13.00 līdz 16.00;
  • nosūtot pa pastu, adresējot Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldei, Uliha ielā 36;
  • aizpildot pieteikumu elektroniski pašvaldības pieteikumu sistēmā: https://pieteikumi.liepaja.lv/lv/project/amprTzB2Tmlic2NoNVFxTnNpZXd6Zz09/

Plašāku informāciju par iesniedzamiem dokumentiem un citiem nosacījumiem skatīt Liepājas pašvaldības mājaslapā: www.liepaja.lv/stipendiju-programma.

No 2014. gada, kopš pašvaldība īsteno stipendiju programmu, atbalstīti 19 topošie speciālisti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU