DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts vērtības

Piektdien Baltijas valstu jaunieši pulcēsies Rīgā forumā “Ejam tālāk pa Baltijas ceļu”

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Novērtējot Baltijas ceļa nozīmi pilsoniski aktīvas sabiedrības veicināšanā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar izglītības un kultūras iestādēm 20. un 21. septembrī Rīgā organizē Baltijas valstu jauniešu forumu „Ejam tālāk pa Baltijas ceļu".

Forums veicinās izpratni par Baltijas ceļa vēsturiskajiem aspektiem, aicinās diskutēt par vērtībām, kas vieno mūsdienu baltiešus, stiprinās priekšstatus par katra valsts pilsoņa lomu, pienākumiem, tiesībām un atbildību demokrātiskas sabiedrības attīstībā, pilnveidos prasmes iesaistīties sociālu kampaņu rīkošanā un īstenošanā.

Forumā piedalīsies 15 līdz 19 gadus veci jaunieši no visām trīs Baltijas valstīm, kuru mācību iestādes ir iesaistītas UNESCO asociēto skolu tīklā. Pirmajā dienā, 20. septembrī, no plkst 12.30 līdz plkst. 20.00 dalībnieki pulcēsies Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikumā (Nīcgales iela 26, Rīga), savukārt otrajā dienā, 21. septembrī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas iela 3, Rīga).

Forumu atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija, UNESCO Lietuvas Nacionālā komisija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļa, biedrība "FreeRiga", Valsts Kultūrkapitāla fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Zviedrijas vēstniecība Latvijā u.c.

Par Baltijas ceļu

Baltijas ceļš starptautiski tika atzīts par unikālu solidāru rīcību mierīgā masu demonstrācijā, kas notika 1989. gada 23. augustā. Tās laikā vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās 600 kilometru garā cilvēku ķēdē cauri trim Baltijas valstīm, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības. UNESCO par vērtīgiem atzinis dokumentus, kas saistīti ar Baltijas ceļa organizēšanu un norisi. Kopumā nominācijā iekļauti 38 dokumenti no visām trim Baltijas valstīm, tai skaitā Baltijas ceļa dalībnieku gatavots plakāts, Lietuvas Televīzijas ziņu izlaidums, kinohronika un fotogrāfijas. UNESCO palīdz nodrošināt šo liecību saglabāšanu un aizsardzību, kā arī padarīt tās plaši pieejamas un atpazīstamas pasaulē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU