DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. septembrī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ekoskolu jaunieši vienojas veloakcijā ‟Velosipēds vieno”

Turpinoties Eiropas mobilitātes nedēļai Valmierā, Ekoskolu jaunieši no Valmieras sākumskolas, Valmieras 2.vidusskolas, Valmieras Viestura vidusskolas un privātās pamatskolas ZAĻĀ SKOLA, sadarbojoties ar Valmieras pilsētas pašvaldību, otrdien, 17.septembrī, vienojās veloakcijā “Velosipēds vieno”. 

Veloakcijas mērķis bija saliedēt jauniešus no dažādām skolām, pievērst uzmanību velosipēdam kā ērtam ikdienas pārvietošanās līdzeklim, uzsākt Ekoskolu sadarbības jauno mācību gadu, kā arī rosināt jauniešu pašiniciatīvu, tiekoties ar Valmieras pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Vienlaikus velobrauciena laikā jaunieši tika aicināti pieņemt Eiropas Sociālās riteņbraukšanas izaicinājumu – Eiropas Savienības inicatīvu, kurā šogad no Latvijas iesaistījušās divas pilsētas – Valmiera un Cēsis.

Velobrauciena sākums bija pie Valmieras 2.visusskolas. Jaunieši devās cauri pilsētas centram, braucot gar Dzirnavu ezeriņu, tirdzniecības centru “Valleta”, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu un Mūzikas skolu. Gauja tika šķērsota pār Dzelzs tiltu, ceļu turpinot līdz bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijai. Jaunieši apmeklēja divus Pārgaujā esošos Valmieras bērnudārzus “Vālodzīti” un “Krācītes”, kas abi īsteno vides izglītību bērniem caur dalību Ekoskolu vides izglītības programmā. Velobrauciens noslēdzās atpūtas vietā pie Gaujas, pārrunājot velobraucienu un plānotās aktivitātes jaunajā mācību gadā. 

Eiropas Mobilitātes nedēļa tiek organizēta Eiropas Savienības dalībvalstīs kopš 2002. gada un ik gadu notiek vienā un tajā pašā laikā – no 16. līdz 22. septembrim. Eiropas Mobilitātes nedēļas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi, pārvietojoties ar riteni un kājām, kā arī viedo pilsētu attīstību. Šī gada kampaņa tiek īstenota ar saukli #GudrāksSolis.

Šogad valmierieši ir aicināti līdz 18.septembra vakaram ieteikt velosipēdistam draudzīgākos darba devējus un uzņēmumus, apmeklēt apbalvošanas pasākumu pie tirdzniecības centra “Valleta” ceturtdien, 19.septembrī plkst.15.30.

Valmieras pilsētas pašvaldībai ir svarīgi iepazīstināt valmieriešus ar plānoto Ziloņu ielas pārbūvi par Teātra laukumu, kā arī uzzināt viedokli par pilsētas veloinfrastruktūru. Viedokļi tiks uzklausīti ceturtdien, 19.septembrī, plkst.13.00-15.30 pie tirdzniecības centra “Valleta”, kā arī aicinot apmeklēt “Dienu bez auto” Valmieras Ziloņu ielā sestdien, 21.septembrī, plkst.9.00-14.00.

Lai veicinātu velosipēda izmantošanu kā sociālu ikdienas aktivitāti, no 16.septembra līdz 6.oktobrim Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar starptautisko pārtikas ražošanas grupu “Food Union”, kurā ietilpst arī “Valmieras piens”, aicina valmieriešus pieņemt Sociālās riteņbraukšanas izaicinājumu – sacensties par visvairāk nobrauktajiem kilometriem un savāktajiem punktiem, braucot individuāli, pāros un grupās, kā arī pretendēt uz balvām pilsētas un Eiropas mērogā.

Pieņemt dalību izaicinājumā iespējams jebkurā tā norises brīdī līdz 6.oktobrim. Tas izdarāms, viedtālrunī bez maksas GooglePlay un AppStore lejupielādējot lietotni BikePrints un reģistrējoties tajā. Reģistrēšanās brīdī no piedāvātajām izaicinājuma norises vietām izvēlies Valmieru.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU