DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Saeima konceptuāli lems par iespēju papildu dzīvesvietai ārvalstī norādīt vienu adresi Latvijā

Ceturtdien, 12.septembrī, Saeima pirmajā lasījumā skatīs grozījumus Dzīvesvietas deklarēšanas likumā, kas paredz, ka Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo ārvalstī, papildu savai dzīvesvietas adresei varēs norādīt arī adresi Latvijā.

Tāpat Saeima pirmajā lasījumā skatīs Revīzijas pakalpojumu likuma grozījumus, kas paredz pilnveidot kārtību, kādā revidenti tiesībsargājošajām iestādēm sniedz informāciju par iespējamiem pārkāpumiem finanšu jomā.

Pirmajā un otrajā lasījumā deputāti skatīs arī grozījumus vairākos likumos, lai tos papildinātu ar regulējumu par administratīvo atbildību, tostarp par pārkāpumiem lauksaimniecības zemes izmantošanā, augu aizsardzības līdzekļu apritē, publisko iepirkumu, ugunsdrošības, kā arī gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes jomā.      

Saeimā iesniegti vairāki jauni likumprojekti, un izskatīšanai komisijās plānots nodot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, lai noteiktu, ka sabiedrisko mediju pieejamība jānodrošina arī Latvijas diasporas mītnes zemēs un ar diasporu saistītas norises jāatspoguļo Latvijas sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu saturā.

Vēl Saeima vērtēs, vai komisijās skatīt izmaiņas Uzņēmumu reģistra likumā. Tās paredz izveidot sadarbības mehānismu starp Valsts ieņēmumu dienestu un Uzņēmumu reģistru, lai varētu ierobežot tādu komersantu darbību, kuri nodokļu administrācijai nav snieguši informāciju par savu darbību.

Tāpat komisijām plānots nodot likuma grozījumus, lai varētu noteikt, ka vecākiem, ja viņi strādā pusslodzi vai mazāk, ir tiesības vecāku pabalstu saņemt pilnā apmērā.

Komisijām plānots nodot arī grozījumus Dzelzceļa likumā saistībā ar direktīvu par kopīgu pieeju dzelzceļa sistēmas drošības un savstarpējas izmantojamības prasībām Eiropas Savienībā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūgusi Saeimu darba kārtībā iekļaut grozījumus Pasta likumā. Tie paredz, ka arī nākamgad abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojums tiks nodrošināts ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim.

Saeimas 12.septembra sēdes darba kārtībā iekļauti 17 jautājumi.

Savukārt pulksten 17.00 plānota amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU