DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

EK priekšsēdētāja fon der Leiena iepazīstina ar jauno kolēģijas sastāvu un amatiem

Šodien jaunievēlētā Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena iepazīstināja ar savu komandu un nākamās Eiropas Komisijas jauno struktūru. Latvijas izvirzītais komisāra amata kandidāts Valdis Dombrovskis piedāvātajā komisijas sastāvā koordinēs darbu pie tādas ekonomikas, kas darbojas cilvēku labā, kā arī būs finanšu pakalpojumu komisārs, kuru atbalstīs Finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības ģenerāldirektorāts. Jaunievēlētā priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: “Mums ir unikāla sociālā tirgus ekonomika. Tā ir mūsu labklājības un sociālā taisnīguma avots. Tas ir vēl jo svarīgāk, mums saskaroties ar divējādu pāreju: klimata un digitalizācijas jomā. Valdis Dombrovskis vadīs mūsu darbu, lai ekonomikā apvienotu sociālo un tirgus dimensiju.”

Valdis Dombrovskis: “Esmu gandarīts par jaunievēlētās Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas piedāvājumu viņas komandā uzņemties priekšsēdētājas izpildvietnieka pienākumus, lai koordinētu darbu pie ekonomikas un atbildētu par finanšu pakalpojumiem. Tas nozīmē, ka man būs iespēja turpināt iesāktos darbus pie Eiropas ekonomikas stiprināšanas pret iespējamiem satricinājumiem, kas īpaši būtiski ņemot vērā starptautiskos tirdzniecības konfliktus un ekonomiskās izaugsmes bremzēšanos.

Šis darbs ietvertu arī ES dalībvalstu fiskālās un makroekonomiskās politikas uzraudzību, nodrošinot ciešu sasaisti starp ekonomikas un sociālajiem jautājumiem, turpinot darbu pie sociālā dialoga stiprināšanas Eiropā. Tāpat turpināšu darbu finanšu tirgus jomā, strādājot pie banku savienības un kapitāla tirgus savienības tālākas attīstības. Finanšu stabilitātes nodrošināšana ir būtiska arī, ņemot vērā plānoto Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, un to, ka Londona šobrīd ir ES nozīmīgākais finanšu centrs.

Viena no jaunās Eiropas Komisijas svarīgākajām prioritātēm būs klimata krīzes risināšana un virzība uz klimatneitrālu ekonomiku. Šajā kontekstā nozīmīgs būs darbs pie ilgtspējīgām jeb zaļām finansēm, nodrošinot privātā kapitāla piesaisti ilgtspējīgai ekonomikas transformācijai. 

Savukārt atbildība par ilgtspējīgu investīciju politiku man ļaus piedalīties lēmumu pieņemšanā attiecībā uz nepieciešamajām investīcijām Eiropā, lai veicinātu inovācijas un jaunu darba vietu radīšanu. 

Šie jautājumi ir būtiski kā Eiropai, tā Latvijai, jo arī mūsu valstij ir svarīgi nodrošināt stabilu ekonomisko izaugsmi, ienākumu nevienlīdzības mazināšanu un straujāku labklājības pieaugumu. 

Nākamie soļi tagad ir kandidātu saraksta apstiprināšana ES Padomē un visu komisāru kandidātu noklausīšanās Eiropas Parlamentā, kas plānota septembra beigās un oktobra sākumā.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU