DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts sekretārs piedalīsies Ziemeļvalstu - Baltijas un ASV forumā Norfolkā

10. septembrī, ASV, Norfolkā Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons piedalīsies Ziemeļvalstu - Baltijas un ASV forumā, lai diskutētu par aktuālajiem transatlantiskās drošības jautājumiem.

Forumā piedalīsies Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un ASV aizsardzības ministru vietnieki un valsts sekretāri. Valstu pārstāvji runās par Baltijas jūras drošību, tālo ziemeļu drošību un citiem drošības jautājumiem. Tāpat foruma dalībnieki atskatīsies uz paveikto kopš iepriekšējās tikšanās, kas pērn norisinājās Dānijā, Kopenhāgenā.

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs J. Garisons darba vizītē ASV uzturas no 8. līdz 13. septembrim, lai pārrunātu Latvijas un ASV divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, ASV spēku klātbūtnes nozīmi reģionā, transatlantisko saišu stiprināšanu un globālās drošības jautājumus.

Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm. Kopš 2014. gada ASV bruņotie spēki rotācijas kārtībā uzturas Baltijas valstīs mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā un veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.°

Turpinot ASV operāciju “Atlantic Resolve”, šī gada februārī Latvijā ieradās aptuveni 150 karavīru no ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3.bataljona, lai ar 13 helikopteru UH-60 un HH-60 “Black Hawk” atbalstu pildītu dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē.

Pērn Latvija un ASV parakstīja starpvaldību līgumu par četru jaunu helikopteru UH-60M “Black Hawk” iegādi, kas ir svarīgi ne tikai bruņoto spēku uzdevumu veikšanai, bet arī civilo funkciju nodrošināšanai. Helikopteru UH-60M “Black Hawk” ieviešana Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā ļaus turpināt ciešo sadarbību gan ar ASV bruņotajiem spēkiem, gan Mičiganas Nacionālo gvardi.

Sadarbība starp Latviju un Mičiganas Nacionālo gvardi veiksmīgi turpinās vairāk nekā 25 gadus, un tā ir sniegusi būtisku ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes attīstībā, palīdzot attīstīt un testēt lidlauka spējas gaisa kuģu uzņemšanā, kā arī apmācot speciālistus.

Tāpat ASV sniegusi atbalstu Latvijai dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros, piegādājot Nacionālo bruņoto spēku attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU