DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. septembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

LPS: sākumskolas skolēnu ēdināšana pret bērnudārzu pedagogu algām

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Vakar, 3. septembrī, notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Valdes sēde, kurā pašvaldību vadītāji diskutēja par izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas publiski pausto ieceri no 2020. gada 1. janvāra pārtraukt no valsts budžeta apmaksāt pusdienas 1.-4. klašu skolēniem. LPS Valde vienojās, ka pašvaldības no sava budžeta varētu finansēt 1.-4. klašu skolēnu ēdināšanu, kas 2020. gadā izmaksās vismaz 19,7 milj. euro, ja valsts sākumskolas skolēnu ēdināšanai paredzēto finansējumu novirzītu darba samaksai tiem bērnudārzu pedagogiem, kuri strādā ar bērniem vecuma posmā no 1,5 gadiem līdz 4 gadiem.

Pašvaldības ir gatavas runāt par pusdienu nodrošināšanu sākumskolas, proti, 1. līdz 4. klašu bērniem, jo no efektīvākas pārvaldības puses tas varētu būtu loģiskāk, bet tikai tādā gadījumā, ja no valsts budžeta par atbilstošu summu tiek finansēta bērnudārzu pedagogu darba samaksa. Lēmumu par brīvpusdienu nodrošināšanu visiem sākumskolas skolēniem savulaik pieņēma valdība, apņemoties nodrošināt tās no valsts budžeta līdzekļiem, tādēļ pašvaldībām nav pieņemami, ka tagad, pat nekonsultējoties, tiek mēģināts šos izdevumus pārcelt uz pašvaldību budžetiem,“ uzsver LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

G.Kaminskis arī norādīja, ka nav pieļaujama jaunu funkciju nodošana pašvaldībām bez finansējuma.

Jautājums par brīvpusdienu nodrošināšanu 1.-4. klašu skolēniem ir ietverts arī LPS un Izglītības un zinātnes ministrijas ikgadējās sarunās, kas notiks rīt, 5. septembrī Pašvaldību savienībā. Mediju dalība sarunās iespējama sākumā un beigās.

Tāpat šis jautājums tiks iekļauts LPS un Finanšu ministrijas sarunās par 2020.gada budžetu, kas turpināsies septembrī.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU