DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Izsludināts konkurss jauniešu dalībai ES mājas izaugsmes nodarbību ciklā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Aktīvi un zinātkāri jaunieši vecumā no 16 gadiem aicināti līdz 22. septembrim iesūtīt savu motivācijas vēstuli, lai pieteiktos dalībai Eiropas Savienības mājas izaugsmes nodarbību ciklā "Prakses kalve 2019". Piektā sezona sāksies 4. oktobrī, šī gada virstēma – PERSONĪBA.

Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 25 mērķtiecīgākie un motivētākie jaunieši no visas Latvijas, kuri četrus mēnešus reizi nedēļā tiksies radošās un praktiskās nodarbībās. Atbilstoši šī gada tēmai, jaunieši pilnveidos runas mākslu, kritisko domāšanu un argumentācijas prasmes, apgūs lietišķo etiķeti, sadarbību komandā, prasmīgu sociālo tīklu lietošanu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešu pilsonisko prasmju attīstīšanai, informēšanai par ES sniegtajām iespējām, jauno Eiropas Parlamentu, lēmumu pieņemšanas procesu ES.

Nodarbības ES mājā notiks piektdienās no plkst. 16 līdz 18 (atsevišķās nedēļās līdz plkst. 20). Visas nodarbības būs bezmaksas. Cikla noslēgumā – 2020. gada janvārī – dalībnieki svinīgi saņems apliecības par piedalīšanos apmācībās.

Nodarbības vadīs profesionāli un zinoši eksperti: Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, “Sense of Team” programmu direktors un treneris Daniēls Godiņš, “Cindy Media” aģentūras dibinātāja un Instagram trenere Sindija Bokāne, TeaTree improvizācijas teātra vadītāja Mairita Strūberga, ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons, debašu organizācijas „Quo Tu Domā?” valdes locekļi Evija Celma un Edgars Klētnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis, pilsoniski aktīvā tiesību zinātnes studente Natālija Knipše un citi.

Arī šogad astoņiem jauniešiem, kuru dzīvesvieta ir ārpus Rīgas un kuri sekmīgi apmeklēs visas cikla nodarbības, piedāvājam apmaksāt iknedēļas braucienu (ar sabiedrisko transportu) izdevumus.

Jaunieši vecumā no 16 gadiem (īpaši aicinām pieteikties vidusskolēnus – 11. un 12. klašu skolēnus) aicināti līdz 22. septembrim (ieskaitot) uz e-pastu info@esmaja.lv sūtīt savu motivācijas vēstuli (apjoms līdz divām A4 lapām datorrakstā, pievienotu kā e-pasta pielikumu), kurā raksturota līdz šim iegūtā izglītība un pieredze sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī mērķi un motivācija dalībai nodarbību ciklā „Prakses kalve 2019”. Par konkursa rezultātiem visi pretendenti tiks informēti līdz 28. septembrim.

Jauniešu nodarbinātība ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm, tāpēc ES mājā tiek rīkoti pasākumi, palīdzot pilnveidot jauniešu prasmes un sniedzot jaunas zināšanas, kas var noderēt, iesaistoties darba tirgū un veidojot savu turpmāko karjeru.

Plašāka informācija par iespējām Eiropas jaunatnes portālā: https://europa.eu/youth/EU_lv un www.europa.eu/euandme.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU