DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. augustā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Latvijas Pašvaldību savienība uzsākusi projekta īstenošanu

Ik gadu Ārlietu ministrija izsludina granta projektu konkursu “Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs”, piešķirot finansiālu atbalstu attīstības sadarbības projektu īstenošanai prioritārajās partnervalstīs Centrālāzijā (Kirgizstānā, Tadžikistānā un Uzbekistānā) un Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs (Moldovā, Gruzijā un Ukrainā).

Šogad konkursā bija pieteikti 36 projekti, kas ir lielākais projektu iesniegumu skaits kopš 2016. gada. Izvērtējot 2019. gada projektu konkursam iesniegtos projektu iesniegumus, Ārlietu ministrija piešķīrusi finansējumu EUR 36 257,47 apmērā Latvijas Pašvaldību savienības  projektam “Pašvaldību un valdības sadarbības veicināšana un publiskās pārvaldības uzlabošana Kirgizstānā”. Projekta mērķis ir veicināt labu pārvaldību Kirgizstānā, ceļot publiskās pārvaldes institucionālo kapacitāti. Tas dos iespēju turpināt līdzšinējo sadarbību ar Kirgizstānas partneriem, kā arī starp abu valstu pašvaldībām, nododot savu pieredzi un zināšanas, kas gūtas Latvijas attīstības un reformu procesā.

Projekta pievienotā vērtība ir, ka projektu kopīgi īsteno vairāki spēlētāji - valsts pārvaldes iestādes un vietējās pašvaldības, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un eksperti. Projekts nodrošinās Kirgizstānas Pašvaldību savienībai, pašvaldībām un valsts pārvaldes iestādēm atbilstošas apmācības, kā arī rekomendāciju izstrādi vietējo pašvaldību attīstības jautājumu tālākai pilnveidošanai un efektīvai pārvaldībai.

Augusta pēdējā nedēļā notiks Latvijas ekspertu vizīte Kirgizstānā, savukārt Kirgizstānas valsts pārvaldes un pašvaldību pārstāvju apmācības Latvijā plānotas oktobra pirmajā nedēļā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU