DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. augustā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Izsludināts konkurss Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatam

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30. septembris.

Konkurss izsludināts, jo līdzšinējais muzeja direktors Gunārs Nāgels, kurš amatā bija piecus gadus, šī gada 20. jūlijā iesniedza atlūgumu. LOMB valde par viņa vietas izpildītāju līdz jauna direktora iecelšanai apstiprinājusi muzeja Krājuma glabātāju Taigu Kokneviču, savukārt par viņas vietnieci - ilggadējo muzeja direktori Gundegu Micheli.

Jaunais direktors tiks izraudzīts atklātā konkursā divās kārtās. Kandidātu izvērtēšanu veiks komisija, kurā pārstāvēta Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde, biedrības biedri un Latvijas Okupācijas muzeja darbinieki. Konkursa komisija sniegs vērtējumu un ieteikumu LOMB valdei, kura lems par nominējamo kandidātu. Paredzēts, ka jauno direktora amatā apstiprinās LOMB biedru sapulce ne vēlāk kā līdz šī gada beigām, nosakot pārbaudes laiku trīs mēnešus.

Konkursa noteikumi pieejami Latvijas Okupācijas muzeja interneta vietnē www.okupacijasmuzejs.lv. Sludinājumā norādīts, ka muzeja direktora galvenie pienākumi būs plānot, vadīt un koordinēt muzeja darbu, atbildēt par darba plānu izstrādi, kā arī attīstības un ziedojumu piesaistes stratēģijām. Direktoram būs jāsadarbojas ar LOMB valdi, sniedzot ziņojumus par muzeja darbu, darba plāna un budžeta izpildi, kā arī jāpilda LOMB biedru sapulces un valdes norādījumi. Tāpat jaunā direktora pienākums būs, saskaņojot ar LOMB valdi, pārstāvēt muzeju Latvijas Republikas institūcijās, ārvalstu pārstāvniecībās, Latvijas un ārvalstu sabiedrībā, kā arī gādāt par pozitīva muzeja tēla veidošanu sabiedrībā.

LOMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs par jaunā direktora izaicinājumiem pauž: "Jaunajam Latvijas Okupācijas muzeja direktoram ir lielas iespējas un ne mazāki izaicinājumi. Viņam vai viņai ir iespēja Muzeju jau nākamgad ievest Gunāra Birkerta Nākotnes Namā. Pēc astoņiem gadiem šaurajās pagaidu telpās Muzejs varēs atkal pilnībā izvērst savu darbību un piepildīt savu misiju atcerēties, pieminēt un atgādināt okupācijas varu noziegumus pret Latvijas valsti, tautu un zemi. Lielākais izaicinājums jaunajam direktoram – saliedēt un motivēt Muzeja saimi, lai veidotu Muzeju par vadošo vietu Latvijā, kurā apmeklētājs iegūst ne tikai vēsturiski uzticamu informāciju un izpratni par okupācijas varu noziegumiem, bet arī par tautas spēju pretoties un izcīnīt zaudēto neatkarību."

Direktora amata pretendentiem nepieciešamas labas zināšanas un izpratne par 20.gs. Latvijas un pasaules vēsturi, vismaz maģistra grāds, vēlams humanitārajās vai sociālajās zinātnēs. Pretendentiem jāpārvalda latviešu valoda augstākajā līmenī, labā līmenī angļu valoda, kā arī vēlamas ES un/vai krievu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī.

Pretendentiem būs jāiesniedz pieteikuma vēstule, dzīves un darba gaitu pārstāsts (CV), kā arī izglītību un kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas. Pieteikuma vēstulē kandidāti aicināti izklāstīt motivāciju pieteikties direktora amatam, jāsniedz personiskais vērtējums par savu piemērotību šim amatam, vērtējums par līdzšinējo muzeja nozīmi Latvijas sabiedriskajā, kultūras un politiskajā dzīvē un skatījums par LOM nozīmi nākotnē.

Darba sludinājumā norādīts, ka, lemjot par direktora atalgojumu, tiks ņemta vērā kandidāta izglītība, zināšanas, pieredze, prasmes un spējas, taču atalgojuma minimālais bruto līmenis ir EUR 1500.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU