DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Turpina pieaugt licencēto pārvadātāju un transportlīdzekļu skaits

Saskaņā ar Autotransporta direkcijas datiem šobrīd ar starptautiskajiem un iekšzemes kravas vai pasažieru komercpārvadājumiem nodarbojas 5092 Latvijā licencēti uzņēmumi, kas ir par 4% vairāk nekā pagājušā gada vasarā. Savukārt licences kartīšu un Eiropas Kopienas atļaujas kopiju skaits, kas tiek izsniegtas katram transportlīdzeklim, sasniedzis 24 388. Arī šogad pieprasītākās ir autopārvadājumu atļaujas uz Baltkrieviju, Kazahstānu, Krieviju un Ukrainu. Tāpat pārvadātāji turpina sekmīgi darboties Eiropas Savienības tirgū, veicot autopārvadājumus uz Vāciju, Franciju, Itāliju un citām dalībvalstīm.

Šobrīd Latvijā ir 5092 licencēti kravu un pasažieru pārvadātāju uzņēmumi, kas veic starptautiskos un iekšzemes pārvadājumus. 86% uzņēmumu saņēmuši licenci starptautiskajiem kravas autopārvadājumiem; 5,4% – iekšzemes kravas pārvadājumiem; 8,4% – starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem; 0,2% – iekšzemes pasažieru pārvadājumiem. Kopumā pēdējo trīs gadu laikā vērojams autopārvadātāju uzņēmumu skaita palielinājums.

Kopējais šobrīd reģistrēto transportlīdzekļu – kravas automobiļu un autobusu – skaits sasniedzis 24 388. Tādējādi kopumā izsniegto licences kartīšu un EK atļaujas kopiju skaits ir palielinājies par 1,5%, salīdzinot ar pērnā gada vasaru. 66% gadījumu EK atļaujas kopijas izsniegtas kravas transportlīdzekļiem starptautisko pārvadājumu veikšanai; 23% gadījumu licences kartīšu izsniegti iekšzemes kravas pārvadājumu veikšanai; 7% – licences kartītes izsniegtas autobusiem iekšzemes pārvadājumu veikšanai; 4% –  EK atļaujas kopijas izsniegtas autobusiem starptautisko pārvadājumu veikšanai (*licences kartītes tiek izsniegtas iekšzemes pārvadājumiem; EK atļaujas kopijas – starptautiskajiem pārvadājumiem). Lai arī Latvijā reģistrēto transportlīdzekļu skaits kopumā palielinās, pieaugums nav tik liels kā, piemēram, Lietuvā. Tas saistīts ar profesionālo autovadītāju trūkumu un Lietuvā noteikto vienkāršoto kārtību attiecībā uz autovadītāju piesaisti no trešajām valstīm.

Latvijas autopārvadātāji turpina atjaunot autoparku atbilstoši augstākajiem ekoloģiskajiem standartiem – pārvadātāju rīcībā esošo Euro VI kategorijas transportlīdzekļu īpatsvars šobrīd sastāda 39% no kopējā starptautiskajos kravas komercpārvadājumos izmantotā autoparka, bet Euro V – 28%. Tas ir ļoti augsts rādītājs, vērtējot kopējo situāciju Eiropas Savienībā.

Lai Latvijas autopārvadātāji varētu veikt starptautiskos pārvadājumus, ir jāsaņem arī konkrētās valsts atļauja, ja to paredz starpvalstu nolīgums. Vērtējot starptautisko autopārvadājumu atļauju izlietojumu, šā gada pirmajā pusgadā, kā ierasts, populārākais ir Baltkrievijas, Kazahstānas, Krievijas un Ukrainas pārvadājumu tirgus. Atļauju apmaiņa šogad ir veikta ar 33 valstīm, tajā skaitā ar Kosovu, kas attiecīgo valstu sarakstu papildināja tikai šajā gadā. 2019. gadā kopumā citām valstīm esam nosūtījuši 173 160 atļaujas, bet saņēmuši – 162 970. Pirmajā pusgadā Latvijas pārvadātājiem izsniegta 44 861 atļauja, un to skaitā ir izsniegtas atļaujas arī uz tādiem jauniem tirgiem kā Mongolija un Turkmenistāna.

Par valsts SIA Autotransporta direkcija

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU