DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

V. A. Tērauda: būtiski, lai nākamais daudzgadu budžets palīdzētu mazināt atšķirības ES dalībvalstu vidū

Plānojot nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, ir būtiski, lai tas palīdzētu sasniegt konverģenci dalībvalstu vidū, pirmdien, 22.jūlijā, sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, Somijas galvaspilsētā Helsinkos piedaloties Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksmē (COSAC).

“Raugoties no Latvijas perspektīvas, ir sazīmējami tie mērķi, ko Eiropas Savienība nav spējusi sasniegt ar pašreizējo daudzgadu budžetu, piemēram, konverģenci dalībvalstu vidū. Vienlaikus, neskatoties uz piedzīvoto ekonomisko krīzi, Latvija ir spējusi savu iekšzemes kopprodukta rādītāju palielināt no 46 uz 67 procentiem no Eiropas Savienības vidējā līmeņa. Ir būtiski neapstāties pie sasniegtā,” sacīja V.A.Tērauda.

Kā pauda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, tad svarīgs nākotnes uzdevums ir arī kopējās lauksaimniecības politikas pārstrāde. “Ir jāpanāk, ka kopējā lauksaimniecības politika katrai no dalībvalstīm nodrošinātu vienlīdzīgus spēles noteikumus Eiropas Savienības tirgū, jo pēdējo 15 gadu laikā Latvijas lauksaimniekiem piemērotie spēles noteikumi nav bijuši vienlīdzīgi ar citām valstīm,” tā V.A.Tērauda.

Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja pēc Somijas parlamenta ielūguma no 21. līdz 22.jūlijām uzturas Helsinkos, kur piedalās COSAC sanāksmē. Tās ik pusgadu rīko ES Padomē prezidējošās valsts parlaments. Šī pusgada sanāksmes dienas kārtībā ir Somijas prezidentūras ES Padomē prioritātes, kā arī nākamā ES daudzgadu budžeta plānošana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU