DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
3
3

Bordāns: likti pamati sadarbībai ar Somijas komerctiesu specializētās tiesas izveidē Latvijā

Ceturtdien, 18. jūlijā, darba vizītes laikā Helsinkos tieslietu ministrs Jānis Bordāns apmeklēja Somijas komerctiesu, lai iepazītos ar šīs valsts pieredzi specializētas tiesas izveidē un tās darbībā.

Somijas komerctiesas apmeklējuma laikā J.Bordāns tikās ar tiesnešiem, iepazinās ar specializētās tiesas darbu un to ietekmējošiem faktoriem sarežģītu lietu izskatīšanā, tostarp tiesas kapacitāte, tiesnešu kvalifikācijas paaugstināšana un komerctiesas darba kvalitātes novērtēšana.

Atzinīgi novērtējot iegūto pieredzi, J.Bordāns uzsvēra: šodien ir likti pamati sekmīgai sadarbībai ar Somijas komerctiesu specializētās tiesas izveidē Latvijā.

Runājot par komerctiesas izveides pirmsākumiem, Somijas tieslietu ministre Anna-Maja Henriksone (Anna-Maja Henriksson) atzina, ka pirms astoņiem gadiem viņa saskārās ar virkni iebildumu, pamatā no tiesnešu puses, par šādas specializētās tiesas izveidi. Neskatoties uz to, tiesa tika izveidota 2013. gadā – šobrīd tā ir neapšaubāmi pierādījusi savu lietderību un devusi pienesumu uzņēmējdarbības tiesiskās vides veicināšanā.

Helsinku vizītes laikā J.Bordāns tika iepazīstināts arī ar Somijas ieslodzījuma vietu moderno infrastruktūru. Tieslietu ministrs ar amatpersonām apsprieda Somijas pieredzi sodu izpildes politikas īstenošanā, tostarp mūsdienu prasībām atbilstošas un drošas cietumu infrastruktūras nozīmi sekmīgas resocializācijas kontekstā un recidīva samazināšanā.

Piektdien, 19. jūlijā, J.Bordāns piedalīsies neformālajā Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu padomes sanāksmē, kurā Somijas prezidentūra aicina tieslietu ministrus diskutēt par tiesiskuma stiprināšanu tieslietu jomā ES un nacionālo tiesu sistēmu efektivitāti, tiesisko sadarbību krimināltiesībās, sodu politiku un brīvības atņemšanai alternatīvu sodu izmantošanu, kā arī ES dalībvalstu sadarbību civiltiesību un komerctiesību jomas attīstībā.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU