DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

E. Rinkēvičs: ir svarīgi turpināt ES sadarbību ar Moldovu

2019. gada 15. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomē, kurā tika apspriesti jautājumi par Irānu jaunākajā ASV-Irānas un reģionālā saspīlējuma kontekstā, kā arī Irānas saistību izpildi Kopīgajā visaptverošajā rīcības plānā (Joint Comprehensive Plan of Action).

Zināms, ka 2019. gada 10. jūlijā pēc ASV pieprasījuma tika sasaukta Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) valdes ārkārtas sēde, kurā tika publiskoti divi jaunākie IAEA ziņojumi par Irānas iepriekšminētā plāna saistību izpildi. Tie apliecināja, ka Irāna ir pārsniegusi plānu un tās Kopējās komisijas lēmumos noteikto urāna bagātināšanas apjoma ierobežojumus, kā arī 3.67% urāna bagātināšanas līmeni, kas sakrīt ar Irānas pausto nodomu paaugstināt urāna bagātināšanas pakāpi.

Sanāksmes laikā ārlietu ministri tikās arī ar Moldovas ārlietu un Eiropas integrācijas ministru Nikolaju Popesku (Nikolae Popescu), lai pārrunātu notikumu attīstību valstī pēc 2019. gada 24. februāra notikušajām parlamenta vēlēšanām un veicinātu Eiropas Savienības atbalstu. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs norādīja, ka ir svarīgi turpināt Eiropas Savienības sadarbību ar Moldovu, īpaši atbalstot nevalstiskās organizācijas un pilsonisko sabiedrību. Vienlaikus Moldovai jāturpina īstenot uzsāktās reformas.

Eiropas Savienības ārlietu ministri apmainījās arī viedokļiem par politisko situāciju Irākā, notikumu attīstību Centrālāfrikas Republikā un pārrunāja migrācijas ārējos aspektus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU