DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Zemes iegādes kreditēšanas programmā lauksaimnieki jau iegādājušies 37,6 tūkstošus ha zemes

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lauksaimnieki jau septiņus gadus aktīvi izmanto zemes iegādes kreditēšanas programmas piedāvāto iespēju ar pazeminātiem aizdevuma procentiem iegādāties ražošanai lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Septiņu gadu laikā, kopš zemes kreditēšanas programma ir ieviesta, zemnieki, izmantojot programmas piedāvāto iespēju, lauksaimnieciskajai ražošanai ir iegādājušies jau 37 600 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Šā gada 30. jūnijā bija apstiprināti 1700 aizdevumi par kopējo summu 82,3 miljoni eiro.

Aizdevumi ir orientēti uz mazām un vidējām saimniecībām, kā arī jaunajiem lauksaimniekiem, kuriem ir ekonomiski pamatoti saimniecību attīstības plāni, bet paaugstinātā riska vai trūkstošā nodrošinājuma dēļ nav iespējams saņemt aizdevumu komercbankās.

Aizdevumu gala procentu likmes zemes iegādei šajā programmā septiņu gadu laikā samazinājušās, un kopš 2016. gada nemainīgi ir 2,7%.

Sākotnēji 2012. gadā zemes iegādes programmai tika piešķirti 14 miljoni eiro, taču septiņu gadu laikā, ņemot vērā lauksaimnieku lielo interesei, valdība pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma summu vairākkārt palielinājusi un nu tā jau sasniedz 100 miljonus eiro. Aizdevuma maksimālais termiņš ir līdz 30 gadiem, bet maksimālā aizdevuma summa vienam aizņēmējam – līdz 430 tūkstošiem eiro.

Atbalsts lauksaimniekiem zemes iegādei tiek īstenots saskaņā ar ZM izstrādātajiem MK 29.05.2012. noteikumiem Nr.381 “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai”. Zemes kreditēšanas programmu pārvalda Attīstības un finanšu institūcija “Altum”.

Zemes iegādes kreditēšanas programma
Infogram
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI