DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Izveidota jauna Neatkarības kara cīņu karte; aicina piedalīties konkursā “Neatkarības ceļš”

Sākot ar šodienu, 15. jūliju, Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties konkursā “Neatkarības ceļš”, apmeklējot Neatkarības kara cīņu piemiņas vietas, kuras apkopotas par godu Latvijas armijas simtgadei izveidotajā tīmekļa vietnē www.neatkaribaskars.lv.

“Šis konkurss ir lieliska iespēja iepazīt Latvijas vietas, kuras vēsta par mūsu karavīru varonību, izcīnot Latvijas brīvību pirms simts gadiem. Aicinu ikvienu piedalīties Aizsardzības ministrijas konkursā “Neatkarības ceļš”, kopīgi veidot Latvijas vēsturi un svinēt Latvijas armijas simtgadi kopā ar mums!” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

No šodienas desmit nedēļas pēc kārtas, katru pirmdienu Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku sociālā tīkla Facebook lapās @Aizsardzibasministrija un @Latvijasarmija tiks izziņota cīņu vieta, kura konkursa dalībniekiem būs jāapmeklē nedēļas laikā.  Piemiņas vietas apmeklējums jāiemūžina fotogrāfijā, kurā redzams gan konkursa dalībnieks, gan cīņu vietu identificējošs objekts, piemēram, piemineklis. Fotogrāfija līdz attiecīgās nedēļas svētdienai jāpublicē savā Facebook profilā, atzīmējot sevi, ierakstot tēmturi #neatkaribascels un cīņu vietas tēmturi, kuru izziņo Aizsardzības ministrija. Pie publicētā attēla jānorāda arī vienu faktu par cīņu vietu, kas minēts tīmekļa vietnē www.neatkaribaskars.lv.

Kā pirmo konkursa ietvaros aicinām apmeklēt kaujas Šampēterī cīņu un piemiņas vietu – Sudrabkalniņu. Tā veltīta 1919. gada novembra kaujās kritušajiem Rīgas 6. kājnieku pulka karavīriem un atrodas Rīgā, Slokas ielas un Kurzemes prospekta krustojumā. Fotogrāfiju no šīs piemiņas vietas jāpublicē savā Facebook profilā līdz 21. jūlijam, pievienojot tēmturi #kaujasampeteri un pārējo informāciju.

Konkursa “Neatkarības ceļš” balva tiks piešķirta tiem trim dalībniekiem, kuri būs apmeklējuši visvairāk Latvijas Neatkarības kara cīņu vietas, kuras izziņojusi Aizsardzības ministrija. Balvā paredzēta vieta VIP zonā šī gada 18. novembra militārajā parādē, ņemot līdzi trīs draugus vai tuviniekus, un ekskluzīvas balvas no Aizsardzības ministrijas.

Tīmekļa vietnē www.neatkaribaskars.lv atrodami lielākie pasākumi, kas tiek rīkoti par godu Latvijas armijas simtgadei un galvenās Neatkarības kara cīņu vietas no  Kurzemes atbrīvošanas 1919. gada pavasarī līdz Latgales atbrīvošanai 1920. gada sākumā.

Neatkarības kara tīmekļa vietni izstrādājusi Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra pēc Aizsardzības ministrijas iniciatīvas. Informāciju par Neatkarības kara cīņu vietām sagatavojis Latvijas Kara muzejs.

Vietnē izmantotas vēsturiskas fotogrāfijas no Latvijas Kara muzeja krājuma un mūsdienu fotogrāfijas no Aizsardzības ministrijas arhīva. Par kartogrāfisko pamatni kalpo mūsdienu topogrāfiskie materiāli, kā arī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras izveidotā vēsturisko karšu mozaīka. Vēsturiskās Latvijas armijas galvenā štāba topogrāfiskās kartes izdotas no 1921. līdz 1940. gadam.

Ar konkursa “Neatkarības ceļš” noteikumiem var iepazīties šeit: www.mod.gov.lv/sites/mod/files/document/Konkursa%20Neatkaribas%20cels%20nolikums.pdf.  

 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU