DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Brīvdabas pasākumā pie Ummja ezera informēs par dabas skaitīšanas 3. sezonas norisi

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - Pārvalde) īpašā brīvdabas pasākumā pie Ummja ezera Carnikavas novadā ceturtdien, 11. jūlijā, plkst. 11.00 mediju pārstāvjus informēs par dabas skaitīšanas 3. sezonas norisi un pirmajiem secinājumiem par saldūdens biotopu stāvokli.

Ummja ezers kā pasākuma norises vieta nav izvēlēts nejauši – šis ir viens no dažiem Latvijā vēl atlikušajiem dzidra ūdens ezeriem, un tajā aug tikai šādos ezeros sastopams augs Dortmaņa lobēlija - vienīgā Latvijā sastopamā lobēliju dzimtas suga, kas ir ļoti reta un tādēļ īpaši aizsargājama. Pēdējo 100 gadu laikā ezeru aizaugšanas un ūdens piesārņošanas dēļ šis augs izzudis jau vairāk nekā 20 Latvijas ezeros.

Pasākuma laikā plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem tiks sniegta informācija par dabas skaitīšanas 3. sezonas norisi, pirmajiem secinājumiem par saldūdens biotopu stāvokli, kā arī pasākumiem, kas tiek veikti, lai saglabātu dzidro ezeru vērtīgos biotopus.

Brīvdabas preses konferencē piedalīsies projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” vadītāja Irisa Mukāne, saldūdens biotopu eksperte-kontroliere Lauma Vizule-Kahovska un botāniķis, saldūdens biotopu eksperts Uvis Šuško.

Pasākuma norises vieta: http://ejuz.lv/mmis/, auto novietošana pie dabas parka “Piejūra” informācijas zīmēm Lilastes ielā, tālāk uz pasākuma norises vietu ap 400 m kājām, sekojot norādēm.

Pēc preses konferences brīvā dabā mediju pārstāvjiem būs iespēja ar laivām doties Lilastes ezerā, lai vērotu saldūdens biotopu apsekošanas demonstrējumu. Lai piedalītos demonstrējumā, obligāti nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 2 7858275 vai uz e-pastu ilze.reinika@daba.gov.lv.

Uzmanību – nepiemērotu laika apstākļu gadījumā pasākums var tikt pārcelts uz citu dienu!

Dabas skaitīšana notiek Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU