DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūlijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Juridiskās fakultātes studiju programmas pārliecinoši saņem akreditāciju

Latvijas Universitātes (LU) Juridiskā fakultāte (JF) ir pirmā Latvijā, kas ieguvusi akreditāciju virzienam “Tiesību zinātne” jaunajā akreditācijas posmā uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem programmām, kas veido jurista kvalifikāciju.

LU Juridiskā fakultāte jau 2018. gadā sagatavoja un iesniedza akreditācijai abas jurista profesiju veidojošās studiju programmas, kas ietilpst studiju virzienā “Tiesību zinātne”, tajā skaitā arī doktorantūras un akadēmisko maģistra studiju programmu.

Studiju virzienā “Tiesību zinātne” tika akreditētas četras studiju programmas:

  • akadēmiskā bakalaura studiju programma “Tiesību zinātne”;
  • profesionālā augstākās izglītības maģistra studiju programma “Tiesību zinātne”;
  • akadēmiskā maģistra studiju programma “Tiesības un organizāciju pārvaldība”;
  • doktora studiju programma “Tiesību zinātne”.

“Juridiskā fakultāte neizmantoja Augstskolu likumā iekļauto akreditācijas perioda pagarinājumu, lai jaunajiem studentiem dotu skaidru un saprotamu signālu, ka ar 2019. gadu sākas jauns posms Juridiskajā fakultātē un principā visā Latvijā šajā izglītības jomā,” skaidro Juridiskās fakultātes dekāne asociētā profesore Anita Rodiņa.

Kā zināms, pēc diviem gadiem maģistrantūras studentiem būs jākārto vienotais valsts jurista eksāmens, ko pirmie kārtos tieši 2019. gada rudens semestrī uzņemtie maģistrantūras studenti.  

Lēmumu par studiju virziena akreditāciju uz sešiem gadiem pieņem, ja nav konstatēti būtiski trūkumi kvalitatīvai studiju virzienam atbilstošo studiju programmu īstenošanai un nevienai no studiju virzienā iekļautajām studiju programmām nav neapmierinošs vērtējums.

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitātes vairāk nekā 140 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU