DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Svētku dienas uz valsts robežas un valsts iekšienē

Svētdien, 23. jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 47 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 27 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Aizturēts 1 meklēšanā esošs Latvijas pilsonis

Liepājas, Ventspils un Rīgas Pasažieru ostā konstatēts vienus ar prāmi no Vācijas un divi ar prāmi no Zviedrijas ieceļojoši Latvijas pilsoņi, kuri atrodas policijas meklēšanā. 1971., 1987.  un 1986. gadā dzimuši vīrieši aizturēti un nodoti Valsts policijas amatpersonām.

  • Ieceļošana Latvijā liegta septiņiem ārzemniekiem

Grebņevas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienai Krievijas pilsonei, jo ārzemniecei nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, savukārt Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta sešiem Krievijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīga ceļošanas dokumenta. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti sešiem ārzemniekiem

Terehovas un Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēti trīs Krievijas, divi Gruzijas un viens Kirgizstānas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība viena Krievijas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti trīs Lietuvas pilsoņiem.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 17 personas – piecus Krievijas, četrus Latvijas, četrus Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Lietuvas, vienu Tadžikistānas un vienu Azerbaidžānas pilsoni.

Pirmdien, 24. jūnijā, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 27 likumpārkāpējus.

Uz ārējām robežām konstatēti 17 robežpārkāpēji, tajā skaitā:

  • Aizturēti trīs meklēšanā esoši Latvijas pilsoņi

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens no Stambulas ieceļojošs Turcijas pilsonis, viens no Londonas ieceļojošs Latvijas pilsonis un viens no Maskavas ieceļojošs Latvijas pilsonis, kuri atrodas policijas meklēšanā. 1970., 1980. un 1992. gadā dzimuši vīrieši aizturēti un nodoti Valsts policijas amatpersonām.

  • Ieceļošana Latvijā liegta trīs ārzemniekiem

Lidostas “Rīga” un Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta divām Krievijas pilsonēm, jo ārzemniecēm nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kā arī vienam Ukrainas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī viņam nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti vienai ārzemniecei

Pāternieku robežkontroles punktā konstatēta viena Baltkrievijas pilsone, kura bija pārkāpusi uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Persona saukta pie administratīvās atbildības.

  • Izceļošana no valsts liegta divām Latvijas pilsonēm

Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēta viena nepilngadīga Latvijas pilsone, kurai nebija vismaz viena vecāka notariāli apliecinātas piekrišanas bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts, kā arī viena Latvijas pilsone, kurai nebija derīga ceļošanas dokumenta. Personām liegta izceļošana no valsts.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 10 personas – četrus Ukrainas, divus Lietuvas, vienu Krievijas, vienu Mongolijas, vienu Vācijas un vienu Itālijas pilsoni.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU