DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

2019. gada pirmajā ceturksnī Liepājā pieaugusi vidējā darba samaksa

2019. gada pirmajā ceturksnī Liepājā pieaugusi vidējā darba samaksa par 3,1% jeb 24 eiro, kā arī palielinājies strādājošo liepājnieku skaits – liecina jaunākā apkopotā statistika.

Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sniegtās informācijas, 2019. gada martā strādāja 29 369 liepājnieki. Salīdzinot ar 2018. gada martu, strādājošo iedzīvotāju skaits palielinājies par 767 personām. Vasarā prognozējams strādājošo liepājnieku skaita pieaugums, jo papildu darbu radīs vasarā atvērtie sezonālie uzņēmumi un īstenotā skolēnu nodarbinātības programma.

Vidējā darba samaksa Liepājā deklarētajiem iedzīvotājiem šā gada pirmajā ceturksnī bija 800 eiro.

Apkopojot Centrālās statistikas pārvaldes datus par atalgojumu Liepājas uzņēmumos un iestādēs, redzams, ka 2019. gada 1. ceturksnī sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējā darba samaksa bija 882 eiro, kas ir par deviņiem eiro vairāk nekā 2018. gada vidējā alga.

Lielāku darba algas pieaugumu saņēmuši privātajā sektorā strādājošie uzņēmumos ar nodarbināto skaitu, sākot no 50 cilvēkiem. Vidējā darba samaksa darbiniekiem bija 1099 eiro, kas ir par 26 eiro vairāk nekā pērn.

Statistikas dati liecina, ka privātajā sektorā starp republikas pilsētām Liepājā ir trešā augstākā strādājošo darba samaksa. Savukārt sabiedriskajā sektorā strādājošajiem Liepājā starp republikas pilsētām ir ceturtā zemākā darba alga.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU