DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija un Tanzānija vēlas aktivizēt ekonomisko sadarbību

2019. gada 17. jūnijā Ārlietu ministrijā akreditācijas vizītē bija ieradies jaunais Tanzānijas nerezidējošais vēstnieks Latvijā Dr. Vilibrods Pīters Slā (Dr. Willibrod Peter Slaa), lai tiktos ar valsts sekretāru Andri Pelšu un iesniegtu akreditācijas vēstules kopiju.

Amatpersonas pārrunāja sadarbības veicināšanas iespējas un divpusējo attiecību aktualitātes, tostarp ekonomikas jomā un starptautiskajās organizācijās. Tika pārrunāta arī reģionālā sadarbība. ES un Āfrikas sadarbības kontekstā tika atzīmēta privātā sektora un uzņēmējdarbības vides nozīme ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības veicināšanā, kā arī vides un klimata jautājumu sasaiste ar starptautisko drošību. Valsts sekretārs informēja Tanzānijas vēstnieku par Latvijas pievienošanos astoņu ES valstu iniciatīvai sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050. gadam. Tanzānija ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas pilnībā aizliegusi vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu izmantošanu, īstenojot reformas vides aizsardzības jomā. Vēstnieks izteica gatavību sekmēt Latvijas un Tanzānijas attiecības un iespēju robežās veicināt abu valstu uzņēmēju sadarbību. Vēstnieks ielūdza valsts sekretāru apmeklēt vizītē Tanzāniju.

Akreditācijas vizīte pie Latvijas Valsts prezidenta plānota 2019. gada 18. jūnijā.

Vizītes laikā vēstniekam paredzēta arī tikšanās ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Dagmāru Beitneri-Le Gallu.

Informācijai

Dr. Vilibrods Pīters Slā ir piektais Tanzānijas nerezidējošais vēstnieks Latvijā ar rezidenci Stokholmā, Zviedrijā.

Latvijas Republikas un Tanzānijas Apvienotās Republikas diplomātiskās attiecības dibinātas 1997. gada 28. novembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU