DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks apmeklē izlaiduma ceremoniju

Rīt, 15.jūnijā, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Imants Ziediņš apmeklēs Jaunākā štāba virsnieka kursa un Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursa izlaiduma ceremoniju.

Jaunākā štāba virsnieka kursu absolvēs 14 klausītāji. Jaunākā štāba virsnieka kurss ir virsnieku izglītības kurss, kas ļauj virsniekam saņemt nākamo dienesta pakāpi -  kapteinis un majors, atbilstoši Militārā dienesta likuma prasībām. Kursa mērķis ir sniegt jaunāko virsnieku sastāvam vispārēju ieskatu par Nacionālo bruņoto spēku attīstības tendencēm, pilnveidot zināšanas rotas un bataljona līmeņa taktikā, kā arī gūt ieskatu brigādes līmeņa operāciju plānošanā, dažādu kaujas operāciju plānošanā un štāba procedūrās.

Arī Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursu absolvēs 14 virsnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Kursa mērķis ir sagatavot jaunākos virsniekus turpmākam dienestam daudznacionālos jūras spēku operāciju vadības štābos. Iegūtās zināšanas virsnieki pilnveido ikgadējās Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras (BALTRON) mācībās “Baltic Fortress”.  Absolvējot Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursa, virsnieki ir tiesīgi saņemt dienesta pakāpi “kapteiņleitnants” un “komandleitnants”, kā arī ir sagatavoti tālākās izglītības iegūšanai Vecākā štāba virsnieka kursā Baltijas aizsardzības koledžā. Mācības notiek angļu valodā.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija 2019./2020. studiju gadā uzņems 120 kadetus, kuri valsts apmaksātās studiju programmās varēs apgūt Nacionālo bruņoto spēku virsnieka profesiju. Pēc Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas jaunajam virsniekam ir nodrošināta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās. Pieteikšanās studijām jau ir sākusies, un tā noritēs līdz pat 31.jūlijam.

Vidējo izglītību ieguvušajiem Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma “Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt aizsardzības akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tajā uzņem vecumā līdz 35 gadiem.

Papildus profesionālajām studiju programmām aizsardzības akadēmija nodrošina arī Virsnieka speciālista pamatkursu. Tajā uzņem augstskolas absolventu, kurš ir ieguvis akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē un akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības vai datorzinātnes specialitātēs.

Iestājoties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas - tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē, un viņiem nodrošina arī visas karavīra sociālās garantijas, tostarp, apmaksātu veselības aprūpi.

Kadetiem maksā karavīra algu (stipendiju) sākot ar 900 eiro pēc nodokļu nomaksas.  Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Nacionālo bruņoto spēku Sporta kluba kompleksu. Aizsardzības akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu vairākās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

Ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām, kā arī kandidātiem izvirzītajām prasībām var iepazīties tās tīmekļvietnē www.naa.mil.lv, bet ar pieteikšanās kārtību un atlases procesu militārajam dienestam un studijām aizsardzības akadēmijā – bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU