DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
1
1

Labojot defektus, ceļa posmā no Bašķiem līdz Preiļiem būvnieki ieklāj jaunu asfalta kārtu

Uz autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62) posmā no Mūrniekiem līdz Preiļiem (54,40.-57,54. km) turpinās būvdarbu laikā konstatēto defektu labošanas darbi. Tos par saviem līdzekļiem veic SIA YIT Infra Latvija. Patlaban posmā notiek jaunas asfalta virskārtas būvniecība un satiksme tiek regulēta ar luksoforiem.

Šajā posmā ir konstatēts paaugstināts poru saturs asfaltbetona segas virskārtā, tāpēc tiks ieklāta papildu kārta 3 cm biezumā, kā arī uzpildītas nomales un uzklāti jauni horizontālie apzīmējumi.

Savukārt posmā no Bašķiem līdz Mūrniekiem (44,15.-54,4. km) notiek lokāli defektu labošanas darbi. No Korsikovas līdz Šņepstiem (47,8.-53,0. km) ir konstatēta palielināta porainība asfaltbetona virskārtā ap garenšuvi, tāpēc tur asfaltbetona virskārtas šuvi hermetizēs ar hermētiķi un apstrādās ar granīta sīkšķembām. Bet Kastīres krustojumā (45,9. km), kur konstatēti nelīdzenumi, tiks nomainīta asfalta virskārta.

Šos būvdarbus plāno pabeigt līdz jūnija beigām.

Būvdarbos posmā no Bašķiem līdz Preiļiem SIA YIT Infra Latvija pārbūvēja 13 km garo iepriekš nokalpojušo ceļa posmu. Izbūvēja jaunu salturīgo un šķembu kārtu, ieklāja divas kārtas asfalta. Projekta ietvaros tika veikti apjomīgi zemes darbi – visā trases garumā zem ceļa esošā kūdra un vājas nestspējas grunts tika nomainīta ar stabilu smilšainu grunti. Atjaunoja tiltus pār Preiļupi un Jašu.  Būvdarbu līgumcena bija 17,464 miljoni eiro (ar PVN), no kuriem 80 procentus līdzfinansēja ERAF.

Garantijas termiņš SIA YIT Infra Latvija veiktajiem būvdarbiem posmā no Bašķiem līdz Preiļiem ir pieci gadi, kas atsevišķos posmos pagarināti līdz septiņiem gadiem. Garantijas laikā konstatētie defekti uzņēmējam jālabo par saviem līdzekļiem.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU