DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

VARAM turpina darbnīcas “Kā uzlabot reģionu konkurētspēju?”

Rīga, 2019.gada 11.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju (EM) turpina darbnīcas “Kā uzlabot reģionu konkurētspēju?”, lai noteiktu investīciju vajadzības dažādās Latvijas pilsētās.

Tās organizētas, lai noteiktu Latvijas pilsētu investīciju vajadzības, kā arī lai iepazīstinātu vietējos industrijas un publiskā sektora pārstāvjus ar ekosistēmu pieejas konceptu, darbības principiem un ietekmi uz reģionālo konkurētspēju. Darbnīcas palīdzēs definēt ekosistēmu reģionā, kā arī priekšnosacījumus ekosistēmas pilnvērtīgai attīstībai, izmantojot reģionā esošos resursus.

VARAM reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits: “Lai veicinātu  reģionu konkurētspēju, inovācijām un jaunu produktu attīstībai reģionos jānotiek daudz straujāk kā Rīgā. Tāpat pozitīvu pārmaiņu sasniegšanai, izšķiroša loma ir pašvaldību un uzņēmēju sadarbībai. Tāpēc reģionos ir būtiski diskutēt ar uzņēmējiem un pašvaldībām, kā arī zinātnes pārstāvjiem par attīstības iespējām. Darbnīcas ietvaros tiks radītas idejas viedajiem risinājumiem pašvaldību darbības efektivizēšanai, tai skaitā reģionālā mēroga projektiem, kā arī idejas inovāciju un zināšanu platformas darbībai reģionālā līmenī.”

Iegūtie rezultāti pēc tam tiks izmantoti par pamatu Viedās specializācijas stratēģijā, Reģionālās politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam un Industriālās politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam izstrādei, kā arī Eiropas Savienības fondu pēc 2020.gada plānošanai reģionu specializācijas attīstībai. Savukārt ar diskusijām par labāku formātu vai platformu ekosistēmas reģiona attīstības priekšnosacījumu definēšanai, tiks veicinātas esošās nozaru produktivitātes celšana un perspektīvās zināšanās, kā arī tehnoloģijās balstītā nozaru attīstība.

Darbnīcas “Kā uzlabot reģionu konkurētspēju?” notiks šā gada 11. jūnijā Liepājā, Liepājas pilsētas domē, 14. jūnijā Ādažos, Ādažu Kultūras centrā un 17. jūnijā Valmierā (vieta vēl tiek precizēta). Tās jau notikušas Jelgavā un Rēzeknē. Pasākumā piedalās vietējie uzņēmēji, zinātnes iestāžu pārstāvji un pašvaldību pārstāvji. Aktualitātēm aicinām sekot līdzi VARAM un EM sociālā tīkla Facebook kontiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU