DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija parakstīs sadarbības līgumu ar Vidzemes Augstskolu

Trešdien, 5.jūnijā, plkst.12 Aizsardzības ministrijas Baltajā zālē aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Vidzemes Augstskolas rektors, asociētais profesors Gatis Krūmiņš parakstīts sadarbības līgumu par studējošo iesaisti Latvijas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā un stiprināšanā.

Līguma mērķis ir atbalstīt valsts virzību uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidošanu, uzsverot studējošos kā būtisku pārmaiņu virzītājspēku un novērtējot Vidzemes Augstskolas pieredzi mūsdienu prasībām atbilstošas un kvalitatīvas augstākās izglītības iegūšanā.

Abas puses apņemsies nodrošināt lekcijas, seminārus, diskusijas un citus pasākumus par aizsardzības nozarē aktuālajiem jautājumiem, kā arī informēt studējošos par Zemessardzes sniegtajām iespējām pilnveidot savas prasmes un aizsargāt sevi. Tāpat ar līguma parakstīšanu Vidzemes Augstskola apņemsies piešķirt kredītpunktus studējošajiem par speciālās militārās mācības apgūšanu kā C daļas kursu.

Ministru kabinets 29.janvārī apstiprināja noteikumus “Studējošo speciālās militārās apmācības kārtība”, kas dos iespēju Latvijas augstskolās studējošajiem brīvprātīgi apgūt militārās zināšanas un iemaņas. Militāro apmācību, ko īstenos Nacionālie bruņotie spēki, varēs apgūt studējošie, kas jau ir Zemessardzē vai kļūs par zemessargiem pirms kursa uzsākšanas. Militārā apmācība sastāvēs no trīs posmiem – līdz desmit nedēļām ilgas kareivja pamata apmācības, 12.nedēļu ilgas jaunākā instruktora apmācības, kā arī Zemessardzes vada komandiera apmācības, kas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā notiks no 2020.gada.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU